Parkanová znovu u výslechu. Objevily se další důkazy

21.05.2013 8:16

Vyšetřovatelé znovu vyslýchali poslankyni Vlastu Parkanovou (TOP 09), která čelí obvinění kvůli vojenským letounům CASA. Výslech Parkanové se týkal dalších důkazů, které policie v případu získala.

Parkanová znovu u výslechu. Objevily se další důkazy
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vlasta Parkanová nešetří vyčítavým pohledem do kamer novinářů
reklama

"Doslova a do písmene všichni vyslechnutí, počínaje premiérem a konče těmi, o kterých se veřejně spekulovalo jako o odpůrcích letadel CASA, neuvedli nic, z čeho by bylo možno alespoň spekulovat o nekorektním postupu při rozhodování nákupu letadel. O jiných důkazech nic nevím, neexistují," uvedl pro on-line deník Týden.cz k postupu policie obhájce Tomáš Sokol.

Parkanová byla vyslechnuta podruhé. Její obhájce je stále přesvědčen, že jednání někdejší ministryně obrany v rámci nákupu armádních strojů CASA bylo v souladu se zákonem.

Čeká se na právní pomoc

Státní zastupitelství požádalo o právní pomoc Španělsko, kde byly stroje vyrobeny, a také Portugalsko, které letouny podobně jako Česká republika zakoupilo. "Zatím jsme žádnou odpověď nedostali, takže ji urgujeme," konstatoval nedávno žalobce s tím, že každý důkaz je důležitý.

Sokol ale neočekává, že by právní pomoc mohla přinést něco nového. "Nevím, co by zprávy vyžádané ze zahraničí mohly změnit na faktu, že moje klientka byla všemi dostupnými stranami, které si jen lze představit, ujištěna o tom, že vše je zcela v pořádku a korektní; a ono to také v pořádku je," uvedl pro Týden.cz.

Vlasta Parkanová je obviněná ze zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli tomu, že podle zjištění kriminalistů nenechala před nákupem letounů CASA zpracovat nezávislý posudek na cenu strojů. Suma, kterou nakonec vláda Mirka Topolánka v roce 2009 zaplatila, je podle policie přemrštěná. Tím měla státu vzniknout škoda ve výši více než 600 milionů korun. Parkanová i její tehdejší náměstek Jiří Staněk pochybení odmítají.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

20:10 Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookov…