Parkanové se zřejmě nikdo nezastane. Bude vydána

18.06.2012 21:27 | Zprávy

Podle ankety časopisu Týden dojde nejspíše k vydání místopředsedkyně sněmovny Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání. I když poslanci podle svých slov čekají na verdikt imunitního a mandátového výboru, většina z nich se netají tím, že v hlasování pro její vydání jim nic nebrání.

Parkanové se zřejmě nikdo nezastane. Bude vydána
Foto: top09.cz
Popisek: Vlasta Parkanová

Pro vydání se už vyslovily Věci veřejné, KSČM nebo ČSSD. Tím, kdo ještě nemá jasno, je například ministr zemědělství a poslanec za ODS Petr Bendl. "Pro mé rozhodování bude hrát roli důvěryhodnost americké společnosti, která dělala posudek, stanovisko mandátového a imunitního výboru a komentář paní místopředsedkyně parlamentu,” řekl Týdnu.

Hlavní slovo ale mají v mandátovém a imunitním výboru právě sociální demokraté, komunisté a VV – ti tam mají totiž většinu, tedy osm členů z patnácti. Podle informací Týdne ale vydání podporuje i většina členů ODS a také poslanci strany LIDEM. Poslanec z posledně jmenované strany, Viktor Paggio, poznamenal: “Pro mě startovací pozice je vydat. Mám prostě pocit, že ministři musí nést odpovědnost za svůj resort."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ane

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

0:00 Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

„Máme zločineckou, nekompetentní vládu, která ohrožuje naši bezpečnost a nikdy neřekne pravdu,“ tvrd…