Paroubek: Havlová a Lucie Bílá jsou odtržení panáci, co oblbují slušné lidi

10.08.2012 9:26

Církve naléhají na majetkové narovnání křivd, které jim způsobil komunistický režim. Zatímco koalice se snaží tento zákon prosadit ve sněmovně i Senátu, opoziční strany jsou zásadně proti. ČSSD dokonce zahájila kampaň proti církevním restitucím. Nevybíravá slova na stranu církevních hodnostářů si neodpustili ani Jeroným Tejc nebo Jiří Paroubek.

Paroubek: Havlová a Lucie Bílá jsou odtržení panáci, co oblbují slušné lidi
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Podle expremiéra Jiřího Paroubka si kardinál Duka dovolil velmi agresivně napadnout politickým útokem jednu z demokratických politických stran, sociální demokracii. To je podle něj něco, čeho se katolický prelát za celou existenci samostatné republiky od roku 1918 neodvážil.

Anketa

Jsou církevní restituce důležité?

hlasovalo: 4927 lidí

Paroubek, předseda strany NS-LEV 21, zásadně nesouhlasí ani s prohlášením českých osobností z řad umělců (Dagmar Havlová, Lucie Bílá, Pavel Kříž...), kteří volají po přijetí zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Podle něj jsou to výzvy panáků odtržených od života, které mají jen oblbnout slušné lidi.

"Myslím, že signatáři této výzvy by měli rovnou otevřeně říci, zda podporují Nečasovu vládu, která z velké části stojí a padá právě na církevních restitucích. Nemíním z tohoto problému dělat politikum, jako některé jiné strany. Chci ale na základě racionálních argumentů dosáhnout toho, aby bylo navráceno to, co bylo skutečně zcizeno," řekl Paroubek s konstatováním, že signatářům výzvy nevadí okrádání obyčejných lidí a měli by se stydět.

Tejc: Kdyby mohli, upalují dodnes

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc obhajuje kampaň proti církevním restitucím, kterou sociální demokracie rozjela. V rozhovoru pro Týden.cz řekl, že církve jsou hysterické.

"Já si myslím, že jsme nepřestřelili. Jestli někdo přestřelil, tak to byly církve. Respektive jejich někteří představitelé, kteří nás srovnávají s nacisty a komunisty. To je podle mě naprosto nehorázné. Já mám pocit, že kdyby tady církev měla moc, tak by znovu upalovala na hranici,“ řekl v rozhovoru Tejc.

Kampaň ČSSD má prý za cíl upozornit na problém, aby se o něm mluvilo. Tejc zdůrazňuje, že jeho strana není proti vyrovnání se s církvemi, jde jim ale o formu.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…