Paroubek o volebním neúspěchu: Nic se neděje, cílem jsou sněmovní volby

14. 10. 2012 7:15

Nic se neděje, jedeme dál, našim cílem jsou sněmovní volby. Tak se vyjádřil Jiří Paroubek po oznámení výsledků krajských voleb, které jeho straně NS- LEV 21 přisoudila i v „jeho“ Ústeckém kraji necelá tři procenta voličských hlasů. Doufá prý, že tyto volby budou co nejdříve, proto společně s Jiřím Šlégrem v Poslanecké sněmovně podpoří předčasné volby.

Paroubek o volebním neúspěchu: Nic se neděje, cílem jsou sněmovní volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek se postavil do čela strany LEV 21

Národní socialisté- levice pro 21. století, strana, kterou založil expremiér Jiří Paroubek, v krajských volbách pohořela. A to i na Ústecku, kde kandidoval sám výrazný předseda hnutí. Zisk 2,8 procenta se sice vymykal z ostatních krajských výsledků jeho strany, které se pohybovaly v řádu desetin, ale ani zdaleka nestačil na vstup do zastupitelstva.

Již během sčítání hlasů předseda Paroubek naznačil, že jeho stranu výrazně poškodily předvolební průzkumy preferencí. Průzkumy objednané veřejnoprávními médii mu přisuzovaly přibližně tři procenta, Paroubek sám argumentoval soukromým výzkumem, z něhož vyšlo přibližně osm procent.

Strana investovala do krajské kampaně milionové prostředky, přesto se Paroubek ani po neúspěchu nevzdává. „Již před volbami jsem avizoval, že národní socialisté vnímají letošní volby jako generálku pro volby do Poslanecké sněmovny. Budou ve své práci a budování strany pokračovat i nadále,“ uvedl v tiskovém prohlášení. V něm zároveň ocenil, že volby vedly k porážce pravice.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Havloid, pravdoláskař, sluníčkář? Říkají neúspěšní lidé!“ Vztek po Moravcovi: I z důležitých míst. Silné výzvy

8:26 „Havloid, pravdoláskař, sluníčkář? Říkají neúspěšní lidé!“ Vztek po Moravcovi: I z důležitých míst. Silné výzvy

Včerejší Fokus Václava Moravce nenechal některé hlavy chladné, zejména kvůli tomu, kdo byl pozván. Z…