Paroubkův web tvrdě atakuje justici. Nejdřív Škárka, teď Paroubková, kde je právo?

17.04.2012 14:40

Petra Paroubková prohrála soudní spor s autorem komiksu v časopise Reflex Štěpánem Marešem. Soud její žalobu zamítl a názorový web VašeVěc.cz si teď vůči soudcům nebere servítky. Nejdřív byl odsouzen Roman Smetana za tykadla politiků, pak Jaroslav Škárka za nahlášení úplatku a teď se nedovolala spravedlnosti Paroubková. Co bude dál?

Paroubkův web tvrdě atakuje justici. Nejdřív Škárka, teď Paroubková, kde je právo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek s chotí

Názorový web expremiéra Jiřího Paroubka (NS–LEV 21) tvrdě kritizuje rozhodnutí justice ve sporu mezi Paroubkovou manželkou Petrou a tvůrcem komiksu Zelený Raul Štěpánem Marešem. Redakce portálu následně proces Paroubkové srovnává s případem autora tykadel na plakátech politiků Romanem Smetanou, který byl odsouzen na 100 dní, nebo s kauzou Jaroslava Škárky, který se dnes počítá mezi spolupracovníky Paroubkovy nové strany, a který dostal u soudu tři roky natvrdo.

Na politiky pozor

Paroubkové se nelíbí především to, že soudkyně zcela přehlédla její osobnostní práva. Autor Zeleného Raula na ni prý zaútočil v době, kdy těžce snášela rizikové těhotenství a Mareš navzdory tomu neváhal sáhnout k vulgárně laděné karikatuře. Manželka expremiéra je připravena hnát celou záležitost výš, tedy k Ústavnímu soudu, případně k Evropskému soudu pro lidská práva. Redakce webu k tomu dodává, že jde o další příklad zvůle současné pravicové moci.

„Jak to tak vypadá, v české justici zavládla nová doba. Občané slyšte: Klidně uplácejte, vyváznete s podmínkou, ale když úplatek dostanete, tak to raději nikomu včetně policie neříkejte, jinak půjdete za katr. A hlavně nemalujte politikům na plakátech tykadla, ač si o nich myslíte, co chcete. Nikdy nevíte, zda u soudu nenarazíte na manželku některého z nich, která by to mohla brát osobně. A v neposlední řadě zapomeňte na sousloví osobnostní práva,“ stojí mimo jiné v textu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…