Patrik Nacher: Menšinová vláda s podporou SPD a komunistů? Pokud Babiš nemůže najít jiné partnery, tak...

12.04.2018 18:04

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher není nijak nadšen z toho, žer by se menšinová vláda hnutí ANO opírala o podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Dalo by se tedy říci, že Nacher je jedním z rebelů pomáhajících Babišovi. Projevuje se jeho rebelství ještě nějak jinak?

Patrik Nacher: Menšinová vláda s podporou SPD a komunistů? Pokud Babiš nemůže najít jiné partnery, tak...
Foto: Archiv
Popisek: Patrik Nacher

Dosavadní pražská primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová dala najevo, že na podzim v politice skončí. Babišovo hnutí tedy musí hledat jejího nástupce. Sama Krnáčová podpořila poslance za hnutí ANO Patrika Nachera.

„Ráda bych ale také vyjádřila podporu kolegovi a člověku, kterého si lidsky, ale i profesně nesmírně vážím. Je to Patrik Nacher a už to ode mě slyšel. Myslím, že je to velmi zásadový člověk s vysokým morálním kreditem, který je kromě toho ale i výborným politikem. Je to prostě moje krevní skupina. Prahu a pražskou politiku navíc zná jako málokdo jiný a ví, co město potřebuje. Věřím, že by byl nejlepším lídrem do voleb a stejně tak i výborným primátorem," sdělila končící primátorka spolustraníkům.

Nacher kolegiálně doplnil, že by do boje o post primátora nešel, kdyby Krnáčová chtěla ve své pozici zůstat. Nepřišlo by mu to fér vůči dosavadní šéfce města a vnitrostranický boj by navíc oslabil hnutí v očích voličů.

Teď ho čekají vnitrostranické primárky v hnutí ANO. V těch se postaví Evě Kislingerové, radnímu Liborovi Hadravovi a radnímu Karlovi Procházkovi. V tuto chvíli také Nacher neví, zda Babiš nenavrhne na primátora někoho zcela nového, člověka do teď stojícího mimo politiku, jak to ostatně udělala před čtyřmi lety s Adrianou Krnáčovou. Nelze vyloučit ani možnost, že Babiš nakonec podpoří právě Nachera.

„Nebavil jsem se s ním o kandidatuře, ale myslím, že mě vnímá jako pozitivního rebela, který je v klíčových věcech týmový a řekne si svoje, když jde o menší věci," uvedl poslanec za hnutí ANO. Kdyby se stal primátorem nebo radním, tak by prý skončil jako poslanec, protože se mu protiví kumulace funkcí.  

Prozatím však nechce prozrazovat, co by v Praze měnil, pokud by se stal primátorem. Svou vizi dalšího rozvoje hlavního města chce napřed předestřít svým kolegům.

Pokud jde o sestavování vlády na celostátní úrovni, prý není nijak nadšený z toho, že by se menšinová vláda hnutí ANO opírala o komunisty a hnutí SPD Tomia Okamury. Ale jestliže Babiš nemůže najít jiné partnery, nedá se nic dělat. Nacher v tomto jednoznačně stojí za volebním vítězem.

„Andrej Babiš získal nejvíc preferenčních hlasů, ačkoli všechny skutečnosti byly známé před volbami. Navíc tu máme precedens, někdejší náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj Věra Jourová byla také trestně stíhaná, dokonce byla ve vazbě, a nakonec byla osvobozena a je eurokomisařkou. Žijeme v zemi, kde se může vysoce postaveného člověka dotknout stíhání, která skončí o 180 stupňů jinak," uzavřel Nacher.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchod 14 tisíc. Řízek neviděla rok. Teď šok za 3 tisíce

16:06 Důchod 14 tisíc. Řízek neviděla rok. Teď šok za 3 tisíce

Vysoká inflace, nízké důchody… Nová realita českých důchodců. Paní Olga se svým důchodem čtrnáct tis…