Patrik Nacher: Menšinová vláda s podporou SPD a komunistů? Pokud Babiš nemůže najít jiné partnery, tak...

12.04.2018 18:04 | Zprávy

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher není nijak nadšen z toho, žer by se menšinová vláda hnutí ANO opírala o podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Dalo by se tedy říci, že Nacher je jedním z rebelů pomáhajících Babišovi. Projevuje se jeho rebelství ještě nějak jinak?

Patrik Nacher: Menšinová vláda s podporou SPD a komunistů? Pokud Babiš nemůže najít jiné partnery, tak...
Foto: Archiv
Popisek: Patrik Nacher

Dosavadní pražská primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová dala najevo, že na podzim v politice skončí. Babišovo hnutí tedy musí hledat jejího nástupce. Sama Krnáčová podpořila poslance za hnutí ANO Patrika Nachera.

„Ráda bych ale také vyjádřila podporu kolegovi a člověku, kterého si lidsky, ale i profesně nesmírně vážím. Je to Patrik Nacher a už to ode mě slyšel. Myslím, že je to velmi zásadový člověk s vysokým morálním kreditem, který je kromě toho ale i výborným politikem. Je to prostě moje krevní skupina. Prahu a pražskou politiku navíc zná jako málokdo jiný a ví, co město potřebuje. Věřím, že by byl nejlepším lídrem do voleb a stejně tak i výborným primátorem," sdělila končící primátorka spolustraníkům.

Nacher kolegiálně doplnil, že by do boje o post primátora nešel, kdyby Krnáčová chtěla ve své pozici zůstat. Nepřišlo by mu to fér vůči dosavadní šéfce města a vnitrostranický boj by navíc oslabil hnutí v očích voličů.

Teď ho čekají vnitrostranické primárky v hnutí ANO. V těch se postaví Evě Kislingerové, radnímu Liborovi Hadravovi a radnímu Karlovi Procházkovi. V tuto chvíli také Nacher neví, zda Babiš nenavrhne na primátora někoho zcela nového, člověka do teď stojícího mimo politiku, jak to ostatně udělala před čtyřmi lety s Adrianou Krnáčovou. Nelze vyloučit ani možnost, že Babiš nakonec podpoří právě Nachera.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

21:00 Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

Velká konfrontace je blízko. „Ne víc než tři až čtyři měsíce,“ říká v rozhovoru pro švýcarský magazí…