Pavel Šafr lamentuje nad Jurečkou: Pomáhá šířit rakovinu!

27.01.2020 17:00

Lidovci si v sobotu zvolili nového předsedu. Po Marku Výborném, který z vedení strany odešel z rodinných důvodů, převzal kormidlo šéfa strany bývalý ministr zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky Marian Jurečka. A šéfredaktor serveru Forum24.cz bije na poplach.

Pavel Šafr lamentuje nad Jurečkou: Pomáhá šířit rakovinu!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

Marian Jurečka se konečně dočkal. Loni na jaře v souboji o post předsedy strany sice prohrál s Markem Výborným, ale tomu v září zemřela žena a on se rozhodl dát přednost péči o své tři děti před stranickou politikou. V závěru ledna 2020 si proto lidovci volili předsedu znovu a tentokrát už Jurečka uspěl.

Novinář Pavel Šafr má obavy, že s Jurečkou v čele se lidovci vydají na špatnou cestu. Má na mysli cestu spolupráce se šéfem hnutí ANO a jedním z nejbohatších Čechů Andrejem Babišem.

Nový lidovecký předseda Marián Jurečka nemá dobrou pověst. Jako ministr zemědělství v Sobotkově vládě se přivinul k agrobaronovi Andreji Babišovi, který tehdy dobýval Českou republiku ve funkci ministra financí. To je Jurečkova zátěž a pro KDU-ČSL krajně smutná okolnost,“ napsal Šafr hned v úvodu svého komentáře.

Jedním dechem dodal, že Babiš potřeboval loajálního ministra zemědělství, který nebude bránit dalšímu přítoku dotací do Agrofertu. A Jurečka, který byl podle Šafra naivní, toku dotací opravdu nebránil.

Dnes sice Jurečka tvrdí, že trestní stíhání Andreje Babiše je sice problém, ale v ANO jsou i další politici, s nimiž lze spolupracovat. A tady Šafr oponoval, že bez Babiše hnutí ANO vlastně nic neznamená. ANO je jen Babišovým politickým projektem na jedno použití, který se po svém vyčerpání dá zahodit.

A pokud to Jurečka, nyní stojící v čele lidovců, nechápe, napomůže prý šíření rakoviny, která sžírá český politický systém.

„Fundamentálním problémem je nesystémový antidemokratický útvar, který propojuje ekonomickou, mediální a politickou moc, a tím vytváří stav, kdy se komerční impérium prolíná se státem. Pro demokracii je takový stav podobný rakovině. Důsledky tohoto stavu dostaly českou demokracii na kolena a způsobily naší zemi naprosto zahanbující ostudu v zahraničí,“ pokračoval Šafr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

14:41 Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obch…