Pavel přijal ukrajinskou dívku, kterou šikanovali čeští spolužáci

11.06.2023 6:50 | Ze sítí

Případnou šikanu, ponižování a násilí ve školách prezident Petr Pavel obecně odsuzuje, v případě dítěte, které muselo opustit svoji zemi kvůli válce, jsou podle něj ale zvlášť ostudné. Pavel to dnes uvedl na twitteru u fotografie ze setkání s ukrajinskou školačkou, kterou podle na videa kolujícího na sociálních sítích šikanovali na školním výletě její spolužáci. Prezident zároveň ocenil, že škola a rodiče věc řešili a dívka dostala omluvu. "Šrámy na duši ale zůstanou," konstatoval.

Pavel přijal ukrajinskou dívku, kterou šikanovali čeští spolužáci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Petr Pavel

Podle zveřejněného videa školáci dívce mimo jiné nadávali a plivli na ni. Na video reagoval i ministr školství Mikuláš Bek (STAN), který v příspěvku pod ním uvedl, že "šikana v jakékoliv podobě je zcela nepřijatelná" a vyzval učitele, aby jí ve svých třídách důrazně čelili.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na twitteru označil "plivnutí do tváře dítěti za plivnutí do tváře celé naší civilizaci". „Děti jen přebírají naše vzorce chování. A názorně ukazují, jak jsou ty vzorce někdy kruté a hloupé," dodal.

 

 

„Odsuzuji šikanu, ponižování a násilí ve školách obecně. A v případě dítěte, které muselo opustit svoji zemi a přátele kvůli válce a kterému jsme nabídli bezpečné útočiště, je to zvlášť ostudné," reagoval dnes na událost prezident Pavel.

 

 

Podle médií se incident stal při školní výletu mezi žáky základní školy v Opočně na Rychnovsku. Ředitelka školy Eva Alexanderová po události médiím řekla, že škola problém bude řešit s rodiči a že s takovým chováním rozhodně nesouhlasí.

reklama

autor: čtk

Radek Rozvoral byl položen dotaz

eurovolby

Dobrý den, ve vašem příspěvku píšete, že o všem v EU rozhodují nikým nevolení úředníci. Taky si to myslím a nechápu, k čemu pak jsou volby? Proč volit europoslance, když stejně věci ovlivňují hlavně ti úředníci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pávek, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusezoufalec5555 , 11.06.2023 10:32:33
Agent Pávek 107 není náš prezident, je to šašek , který jako zelená guma poslouchá dál rozkazy a dělá to, co mu z USA a Bruselu nařídí.

|  17 |  0

Další články z rubriky

35 Kč za hermelín v krámu. Účtenka? Přes 50 Kč. Penny Market přistižen při podvodu. Ne poprvé

9:29 35 Kč za hermelín v krámu. Účtenka? Přes 50 Kč. Penny Market přistižen při podvodu. Ne poprvé

Víte, který řetězec dostal od roku 2022 zdaleka nejvíce pokut? Byl to řetězec Penny Market. Na sankc…