Pecina jezdí jako Beckham. Nechal si koupit luxusní audi

26.06.2010 22:26

Ministr vnitra Martin Pecina si pořídil luxusní terénní Audi Q7. Tvrdí, že je levnější než Audi A8, ve kterém jezdili jeho předchůdci. Policejní odborník má však jiný názor.

Pecina jezdí jako Beckham. Nechal si koupit luxusní audi

Luxusní Audi Q7 vlastní celebrity jako je Kevin Costner nebo David Beckham a nyní už i český ministr vnitra Martin Pecina. Koupil si ho však za státní peníze. S informací přišla MF Dnes.

Zmíněný typ vozu stojí kolem dvou milionů korun. Policejní mluvčí Veronika Benediktová uvedla, že auto je využíváno nejen Martinem Pecinou, jakožto chráněnou osobou s policejním řidičem, ale také při doprovodu kolon, kde je potřeba vyššího vozidla, které zajišťuje rozhled.

Martin Pecina je přesvědčen, že peníze nerozhazoval. Dokonce tvrdí, že nařídil koupit levnější vůz, protože jeho předchůdci jezdili Audi A8, které je ještě dražší. Jezdí jím například prezident. Václav Klaus se dříve spokojil jako většina českých ministrů s českým Superbem, nyní však dal přednost německé značce.

Je to nejlevnější varianta, tvrdí Pecina

„Moje audi je o milion levnější než Audi A8, které se používá pro delegace. To se dosud kupovalo a já jsem nařídil levnější variantu. Terénní Audi Q7 je nejlevnější vůz, který se dá použít pro delegace. Jinak jezdím ve starším Audi A8, které jsem zdědil po svých předchůdcích," vysvětloval Pecina.

Jeden z policejních odborníků se však domnívá, že tak těžký vůz ministr nepotřebuje, stačila by mu prý i Škoda Superb. Používá ho většina ministrů.


Pecinovo Audi Q7


Čtěte také:


Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jste zapomněli? Mlčí se, žádná omluva. Tvrdá připomínka covidu. A co ještě může přijít

21:40 Už jste zapomněli? Mlčí se, žádná omluva. Tvrdá připomínka covidu. A co ještě může přijít

Covidové šílenství odeznělo, vystřídala jej další silná témata, jako je válka, energetická krize a z…