Pedagog si stěžuje Plagovi: Stavíte veřejnost proti učitelům

26.05.2020 19:00

Štefan Klíma, vedoucí středních škol ve spolku Pedagogická komora, napsal otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi (ANO). Důvodem je, že se mu nelíbí způsob postupného znovuotevírání škol zavřených kvůli koronaviru. Píše o tom server Echo24.cz.

Pedagog si stěžuje Plagovi: Stavíte veřejnost proti učitelům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga
reklama

Plaga podle Klímy zničil důvěru rodičů ve školu. Vadí mu také to, že s učiteli v době koronavirové pandemie ministr příliš nekomunikoval a jejich práci spíše komplikoval. 

„Zničil jste tak pracně vybudovaný vztah. Svými rozhodnutími a změnami opět stavíte veřejnost proti ředitelům škol, a proti učitelům,“ uvedl mimo jiné Klíma, jenž je sám ředitelem jedné ze středních škol v Mladé Boleslavi. Vadí mu například skutečnost návratu do škol žáků druhého stupně ZŠ nebo studentů středních škol. Tím, že bude docházka dobrovolná, to podle Klímy celé ztíží práci ředitelů škol. Obává se, že to, když se některé školy žákům neotevřou, si rodiče vysvětlí leností učitelů. „Aby bylo jasno, vůbec nemám nic proti tomu, aby se žáci vrátili do škol. Nikdo ale zaměstnancům škol nevysvětlil, proč je to možné tak najednou,“ napsal.

Plaga však Klímovým výrokům oponuje. Podle slov ministra naopak negativní obraz učitelské profese vytváří spolek Pedagogická komora. Dokonce jej označil za obskurní a poznamenal, že spolek nereprezentuje většinový hlas učitelů a škol.

Ministra se pak zastal i například ředitel Gymnázia Jana Palacha v Praze 1 Michal Musil. Ten ocenil věcný přístup současného vedení resortu školství.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …