Pehe chce vystrašit Hrad: Ještě budete litovat, že duel s Drahošem nebude moderovat Moravec. Podívejte se, čeho je schopná Witowská!

20.01.2018 16:33

Ve čtvrtek večer 25. ledna se před kamerami České televize odehraje slovní souboj prezidenta Miloše Zemana a jeho vyzyvatele Jiřího Drahoše. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si tropil žerty z moderátora ČT Václava Moravce, který debatu odmítl moderovat. Politolog Jiří Pehe upozorňuje, že na Hradě říkají „hop“, jenže ještě nemají přeskočeno.

Pehe chce vystrašit Hrad: Ještě budete litovat, že duel s Drahošem nebude moderovat Moravec. Podívejte se, čeho je schopná Witowská!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe

Před prvním kolem přímé volby prezidenta se odehrálo několik veřejných klání kandidátů, ale prezident Miloš Zeman se debat odmítal zúčastnit s tím, že kampaň nevede. Opakovaně byl do debat zván a opakovaně odmítal přijít. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dopředu oznamoval, že prezident nebude chodit do debat ani před druhým kolem.

Těsně po uzavření volebních místností po kole prvním se však situace změnila. Miloš Zeman přijal výzvu protikandidáta ve druhém kole Jiřího Drahoše a kývl na společný duel. O pár hodin později jeho mluvčí Jiří Ovčáček doplnil, že hlava státu zavítá hned do čtyř debat. Ve dvou z nich bude sám, do dalších dvou dorazí jeho protikandidát Jiří Drahoš.

„Pan prezident potvrdil účast v duelech na Nově, Barrandově, Primě a v ČT. Očekáváme, že se Jiří Drahoš nebude schovávat a přijde debatovat!“ napsal k tomu Jiří Ovčáček na sociální síti Twitter.

Jedna z debat se skutečně odehraje i na České televizi, jen ji nebude moderovat Václav Moravec. Ten to totiž odmítl. Nechtěl se stát hromosvodem Zemanových kritických poznámek na adresu ČT. „Jeden se bojí debatovat, druhý se bojí moderovat...“ okomentoval to před pár dny na sociální síti Facebook Ovčáček.

Politolog Jiří Pehe k tomu však na sociální síti Twitter napsal, že by za Václava Moravce na Hradě ještě mohli být rádi. Moderátora nedělních Otázek Václava Moravce nahradí Světlana Witowská, která moderuje pořad Interview ČT24. Když proti sobě měla dnešního premiéra Andreje Babiše (ANO), ukázala, že umí být tvrdá.

„Hrad možná bude litovat, že kvůli útokům Hradu odmítl Václav Moravec moderovat prezidentskou debatu. Pokud chce někdo vidět, čeho je schopná Světlana Witowská, pokud jí někdo lže do očí, zde je její památné interview s Babišem,“ napsal Pehe.

Přidal video z pořadu, ve kterém Světlana Witowská konfrontovala Babiše s nahrávkou, na které je zachycen Andrej Babiš s někdejším novinářem z MF Dnes Markem Přibilem.

„Babiš v Interview několikrát zopakoval, že nahrávku, která – pokud je pravá – jej usvědčuje z ovlivňování obsahu médií, neslyšel a poslechnout si ji ani nechce. Ve studiu přesto zazněla. Babiš v tom okamžiku listoval papíry a nevěnoval jí větší pozornost. Po jejím doznění se opět rozčílil, že se jedná o kontinuální kampaň a provokaci. Pořízení nahrávek prý považuje za skandální a odmítá se k jejich obsahu vyjadřovat, popsala situaci z května 2017 Česká televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…