Pekarová dala Čechům jedničku za pomoc Ukrajincům. Putinovy choutky prý hrozí i nám

08.04.2022 10:47 | Zprávy

Šéfka TOP 09 a předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová Čechům vystavila jednu velkou jedničku za to, jak Česko pomáhá Ukrajině v jejím boji za svobodu i ukrajinským válečným uprchlíkům. A těm, kteří poskytování pomoci Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům kritizují, vysvětlila, proč je tak důležité v poskytování pomoci rozhodně pokračovat.

Pekarová dala Čechům jedničku za pomoc Ukrajincům. Putinovy choutky prý hrozí i nám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová má za to, že Češi, Moravané a Slezané si za pomoc poskytnutou Ukrajině zaslouží dostat jednu velkou jedničku.

„Válka změnila všechno. Myslím, že 24. únor si budeme všichni pamatovat jako den, kterým skončila jedna historická éra a kdy jsme se probudili do nové reality. Od té doby se soustavně snažíme poskytovat ve Sněmovně legislativní podporu vládním kolegům v čele s premiérem. Schválili jsme třeba prodloužení nouzového stavu, díky čemuž budeme moci efektivněji poskytovat pomoc ukrajinským uprchlíkům na našem území. Přijali jsme zákony potřebné k řešení vzdělávání, bydlení a sociálního zabezpečení našich ukrajinských přátel. ... Naše země patří k těm, které nejvíce pomáhají Ukrajině dodávkami zbraní i humanitární pomoci,“ řekla Pekarová Adamová v rozhovoru pro Forum24.cz s tím, že pomáhat válečným uprchlíkům z Ukrajiny je morální povinností českých občanů a jak je vidět, staví se k této své povinnosti zodpovědně. Opravdu pomáhají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nově navrhované masové sledování občanů EU

Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje

Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …