Pekarová nemá klid. Babiš a naštvaný občan. Přišel smích

01.04.2022 17:38 | Ze sítí
autor: rak

Předsedkyně Sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v tomto týdnu stala dosti populární na sociálních sítích a lidé si mohutně přeposílají její slova z nedělní Partie. Popularita to zřejmě ovšem není taková, jakou by si sama politička přála. Sdílí se totiž její výrok, že se „vlády nemají starat o lidi“. Videa jednoho ze známých internetových tvůrců komentujícího výrok Pekarové si všiml i expremiér Andrej Babiš a sdílel jej. Pro Pekarovou v něm zaznívá připomenutí, kdo ji platí.

Pekarová nemá klid. Babiš a naštvaný občan. Přišel smích
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: TOP 09 před jednáním Sněmovny a komentář Markéty Pekarové Adamové

Politička svůj nyní dosti slavný výrok vypustila během Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS minulou neděli, když oponovala předsedkyni poslanců ANO Aleně Schillerové při otázkách, komu všemu se má pomáhat.

Schillerová zdůraznila, že v Česku se musí pomáhat všem – i ukrajinským uprchlíkům i Čechům. „Vláda se musí starat o všechny lidi na území České republiky bez ohledu na to, jestli se tady narodili, nebo ne. To není nic proti Ukrajině. Uprchlíkům se má také pomoci. Ale má se pomoci všem,“ vyřkla.

A Pekarová se neudržela. Exministryni financí vysvětlila, že plošně pomáhat všem ekonomicky není možné a je třeba pomáhat těm, kteří to potřebují. „Víte, podle mě se vlády nemají starat o lidi. Mají se starat o to, aby v zemi bylo bezpečno. To je první předpoklad, abychom se měli lépe. A za druhé si myslím, že stát má vytvořit podmínky, ve kterých si lidé zvládnou pomoci sami. Já jsem přesvědčena, že nikdo nepotřebuje vodit za ručičku. Těm, kteří opravdu potřebují pomoc, těm jsme pomohli, rozšířili jsme např. příspěvek na bydlení,“ řekla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…