Pekarová vyjádřila obdiv. A sama obdiv vůbec nesklidila

11.08.2022 9:46 | Ze sítí

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová na svém Twitteru vyjádřila podporu vůdkyni běloruské opozice. Zvolila k tomu ale poněkud nešťastná slova, když ve svém textu označila Bělorusko jako svobodný stát, což jistě nebyl cíl jejího vyjádření. Mnohem horší byly ale reakce občanů. Ti Pekarové nepřestávají vyčítat, že se podle nich stará o cizí země a ne o tu naši.

Pekarová vyjádřila obdiv. A sama obdiv vůbec nesklidila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová

„Drahá Svjatlano Cichanouská, již dva roky svobodné Bělorusko bojuje za demokracii a spravedlnost. Nesmírně obdivuji Vaši osobní statečnost a neústupnost před diktátorem. Česká republika je na Vaší straně a pevně věřím, že pravda zvítězí,“ napsala Pekarová doslova.

Že nešlo o překlep, naznačuje i anglický text, kterým svůj tweet doplnila.

 

„Dear Svjatlana Cichanouská, since two years free Belarus has been fighting for democracy and justice. I greatly admire your personal bravery and firmness in the face of a dictator. The Czech Republic is on your side and I firmly believe that the truth will prevail."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bum, na Fialu se Stanjurou míří trestní oznámení

13:10 Bum, na Fialu se Stanjurou míří trestní oznámení

Strana PRO Jindřicha Rajchla podává trestní oznámení na premiéra Petra Fialu a ministra financí Zbyň…