Pestré osudy Bártových pohrobků. Noviny shrnují, kde všude jsme na ně mohli narazit

23.02.2014 8:06

LIDEM, ČSSD, Hnutí pro sport a zdraví, Strana soukromníků, Úsvit a nově i Republika a VIZE 2014. Co spojuje tyto strany? Bývalí poslanci Věcí veřejných. Tuto stranu totiž postupně opustila většina tehdejších poslanců. Jejich výčet přinesl server Lidovky.cz.

Pestré osudy Bártových pohrobků. Noviny shrnují, kde všude jsme na ně mohli narazit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

Například exposlanec VV Michal Babák je jednou z tváří nové politické strany Republika, která láká voliče na řešení otázky nepřizpůsobivých i na větší podporu střední třídy. „Byl jsem navržen krajskými manažery a budu kandidovat do předsednictva strany," přiznal Lidovkám.cz Babák.

Tuto sobotu stranu Republika čeká první sjezd, na němž by měla vstoupit do partaje další nedávná poslankyně VV Jana Drastichová. „Zítra budeme přijímat prvních asi 120 členů  a předpokládám, že mezi nimi bude i paní Drastichová," potvrdil tuto informaci Babák.

Není ale zdaleka jediný, kdo zkouší znovu uspět v politice v jiném dresu. Minulý týden vznikl nový subjekt VIZE 2014, který se přeměnil ze strany LIDEM, tedy odštěpené části VV. Místopředsedkyní VIZE 2014 se stala Dagmar Navrátilová, bývalá poslankyně VV, LIDEM a kandidátka za Stranu soukromníků v podzimních parlamentních volbách.

Někteří hledají štěstí u Okamury

Věci veřejné byly po celou dobu své existence sužovány odchody svých členů, aférami a kauzami. Proto předseda Vít Bárta odmítl kandidaturu strany v podzimních volbách a prosadil i přes nesouhlas své manželky Kateřiny Klasnové a dalších, že se několik členů VV objevilo na kandidátce hnutí Úsvit. Zatímco on sám těsně neuspěl, David Kádner a Jiří Štětina svůj poslanecký mandát pod hlavičkou okamurovců obhájili.

Sám Bárta nakonec v listopadu 2013 rezignoval na předsedu strany, a to kvůli vyšetřování vynesení odposlechů Béma a Janouška, na kterém se měl podílet. Nahradil ho Jiří Kohout, jedním z místopředsedů je i současný poslanec Kádner.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …