Petr Fiala gratuloval Drahošovi: Za dva týdny snad ukončíme toto nepříliš šťastné období

13.01.2018 18:14

Předseda ODS Petr Fiala gratuloval Jiřímu Drahošovi k postupu do druhého kola prezidentských voleb. Vyjádřil přesvědčení, že voliči za dva týdny „ukončí toto nepříliš šťastné období“. ODS před volbami žádného kandidáta oficiálně nepodpořila, dávala ale najevo, že si nepřeje pokračování Miloše Zemana v čele státu. Zprávu přinesla ČTK.

Petr Fiala gratuloval Drahošovi: Za dva týdny snad ukončíme toto nepříliš šťastné období
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

„Občané udělali v prezidentské volbě první krok a já doufám, že za dva týdny uděláme společně i druhý a ukončíme toto nepříliš šťastné období. Gratuluji Jiřímu Drahošovi k postupu do druhého kola a k roli vyzyvatele úřadujícího prezidenta,“ napsal Fiala na Twitteru.

„ODS už dříve stanovila jasný politický cíl, že nechceme, aby ve funkci pokračoval Miloš Zeman, a tady vidíme, že voliči poslali do druhého kola jako silného kandidáta Jiřího Drahoše, který má šanci prezidenta Miloše Zemana porazit,“ řekl později Fiala novinářům na kongresu ODS v Ostravě.

Ocenil to, že někteří kandidáti, kteří nepostoupili do druhého kola, už vyjádřili Drahošovi podporu pro druhé kolo. Fiala opět apeloval na občany, aby ve druhém kole přišli k volbám. „Máme velkou šanci na změnu ve funkci prezidenta ČR,“ podotkl. Pro ODS je podle Fialy důležité, aby byl na Hradě prezident, který nerozděluje společnost, nezpochybňuje zahraničně-politickou orientaci Česka a ctí ducha Ústavy.

Fiala, který dnes na kongresu ODS obhájil funkci předsedy strany, už dříve během dne řekl, že další Zemanův mandát není v nejlepším zájmu České republiky. Podle něj Zeman společnost rozděloval a z noblesního úřadu prezidenta udělal „pokleslou reality show“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

11:57 Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

Herečka Eva Burešová v rozhovoru U Kulatého stolu zmínila, že bílá rasa začíná být utlačována. „Coko…