Petr Gazdík, strážce Václava a Dáši Havlových. Přečtěte si, jak se dostal do jejich blízkosti

9. 7. 2017 9:54

O předsedovi Starostů a nezávislých Petru Gazdíkovi pohovořil pro deník Blesk.cz jeho kamarád Lukáš Novák. „Byl to takzvaný vzpur. Nenechal si líbit všechno,“ poznamenal na adresu Gazdíka a jeho působení při vojenské povinné službě Novák.

Petr Gazdík, strážce Václava a Dáši Havlových. Přečtěte si, jak se dostal do jejich blízkosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Novák se s Gazdíkem seznámil v rámci povinné vojenské služby ve výcvikovém středisku Dobrá Voda u Příbrami. V jejím rámci byli oba muži začleněni do Hradní stráže, Gazdík konkrétně hlídkoval v prezidentském zámku v Lánech. Dohlížel tak mimo jiné i na prezidenta Václava Havla a jeho ženu Dagmar. Novák pak působil u stráže na Pražském hradě. 

„V té době se takovým vojákům, jako byl on, říkalo vzpur,“ vzpomíná Novák s tím, že si Gazdík zkrátka nenechal vše líbit. A vzpur je podle něj pořád, neboť se nehodlá podvolit autoritám, které mu něco nařizují.

„Jednou jsem se na jednoho vedoucího podíval svým ošklivým učitelským pohledem a pak jsem do rána drhl záchodky, pisoáry a sprchy,“ poznamenal Gazdík. Novák pak zavzpomínal na to, jak Gazdík při návratu z hospody dohlížel na to, aby vojáci dorazili do kasáren v pořádku. 

Původní text ZDE.

Gazdík pak na hlídkování v Lánech vzpomíná na dobu, kdy například hlídal případné narušitele mezi hradní kaplí a zámkem. „Nebo když tehdy Dagmar Havlová chodila v noci venčit psy, tak jsem běhal se samopalem před ní a prohledával prostor, aby tam nebyl nějaký narušitel,“ uvedl Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…