Petr Nečas pro PL: Co rozpoutali vůči Ivanu Langerovi, je nechutné a odpudivé. Jako z padesátých let. ÚOOZ a olomoucká prokuratura jsou snětí zasažené orgány

08.11.2015 18:25

Expremiér Petr Nečas (ODS) poskytl obsáhlý rozhovor serveru ParlamentníListy.cz. Jeho plné znění najdete na webu PL.cz již v pondělí, ale aby bylo zřejmé, že půjde o zajímavé čtení, přinášíme vám malou ochutnávku. Nečas se zostra vypořádal s vrchním státním zástupcem v Olomouci Ivo Ištvanem a šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robertem Šlachtou, když se vyjadřoval k nedávnému zadržení Ivana Langera (ODS).

Petr Nečas pro PL: Co rozpoutali vůči Ivanu Langerovi, je nechutné a odpudivé. Jako z padesátých let. ÚOOZ a olomoucká prokuratura jsou snětí zasažené orgány
Foto: archiv CEVRO
Popisek: RNDr. Petr Nečas, pedagog Centra transatlantických studií Vysoké školy CEVRO Institut
reklama

Exministr vnitra Ivan Langer byl policií zadržen v souvislosti s olomouckou kauzou tamního hejtmana za ČSSD Jiřího Rozbořila. Brzy však byl propuštěn a žádné obvinění nepadlo. Někdejší ministr, pod kterého spadala i policie, následně žádal novináře, aby ctili presumpci neviny a neodsuzovali ho předem jako sprostého obviněného, když ani žádné obvinění nepadlo. Nečas k tomu dodal následující:

„Mohu pouze říci, že to, co rozehrála olomoucká prokuratura, útvar pana Šlachty ve spolupráci s některými redaktory v čele s veřejnoprávní Českou televizí například ve vztahu k panu Ivanu Langerovi, považuji za mimořádně nechutné, mimořádně odpudivé, popírající základní pravidla právního státu včetně ctění presumpce neviny. Tato propagandistická akce jako vystřižená z padesátých let jenom ukazuje na problematičnost těchto dvou institucí (Šlachtova ÚOOZ a olomoucké prokuratury), na kterou já, a přiznávám s jistou mírou subjektivity, poukazuji už dlouho, že jsou to jistým způsobem snětí zasažené orgány, které dělají spíše mediální politiku, než že by hájily právo a spravedlnost v naší zemi,“ rozčílil se expremiér.

Připomeňme, že se Nečas sám ocitl v hledáčku vyšetřovatelů z Ištvanova týmu kvůli údajným trafikám pro tři exposlance ODS. Nejvyšší soud však tuto část dobře známé kauzy v podstatě zablokoval, když prohlásil, že je jednání poslanců kryto poslaneckou imunitou, resp. indemnitou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…