Petr Žantovský spustil nový alternativní web

3.9.2020 2:54 odp.

Petr Žantovský před pár týdny odstartoval nový web, který lze zařadit mezi alternativní. Provozuje ho publicista a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský. Obsahuje autorské glosy, komentáře, občasné postřehy ze senátorské kampaně a pozvánky na zajímavé akce.

Petr Žantovský spustil nový alternativní web
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský, publicista, vysokoškolský pedagog

Petr Žantovský je znám z portálů jako jsou Parlamentní listy, První zprávy, Protiproud, Arfa, Nová republika a dalších. Byl také spoluzakladatelem Asociace nezávislých médií a hybatelem rozjezdu udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. 
 

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17498 lidí
 
V letošních senátních volbách kandiduje na Kolínsku jako nestraník za SPD.  „Kdyby to nevyšlo (u nás přece funguje hezký zvyk „všichni na jednoho“, že…), je to další signál o tom, že lidé alternativních názorů vůči těm oficiálním a povinně vnucovaným veřejnosti nejsou žádný underground, který se dá snadno odmávnout nějakou dehonestační nálepkou. Že se jedná o silnou, velmi často intelektuálně vysoce disponovanou a názorově pevnou množinu lidí, kteří navíc (podle různých průzkumů) víceméně zastávají tytéž postoje, jako drtivá většina našich obyvatel. Toto je tedy pravá reprezentace národa, ne pár dobře placených námezdních dělníků v České televizi nebo v neziskovkách, pracujících v cizím zájmu,“ říká sám Petr Žantovský.
 
„Dobrý senátor je takový, který méně slibuje a více činí. Který se neangažuje ve věcech, které mu nepřísluší, třeba jen proto, že je to tzv. mediálně vděčné, nýbrž pouští se do boje o dobré zákony, i když se mu na hlavu sesype mediální nálet. Senátor by se neměl chovat podle přání médií, ale podle zájmu svých voličů. President Masaryk říkal známou větu: „Nebát se a nekrást“. Já bych si ji s dovolením dovolil parafrázovat na „Nebát se a nelhat“. Ostatně, „kdo lže, ten krade“, jak říká české přísloví. Já osobně považuji lež za velmi nebezpečnou, a pro naši zem dnes víc než kdy dříve. Většina české politiky staví na lhaní, programové lži, která má zakrýt, jak se věci doopravdy mají,“ píše na svém webu Petr Žantovský. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ájatolláh Babiš? „Rozbuška nenávisti.“ Neuvěříte, co Rakušan vymyslel

16:00 Ájatolláh Babiš? „Rozbuška nenávisti.“ Neuvěříte, co Rakušan vymyslel

„Radši rychlý řez než zesměšňování vlastní země před celou Evropou.” Babiš se ostře pustil do minist…