Petr Žantovský spustil nový alternativní web

03.09.2020 14:54 | Zprávy

Petr Žantovský před pár týdny odstartoval nový web, který lze zařadit mezi alternativní. Provozuje ho publicista a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský. Obsahuje autorské glosy, komentáře, občasné postřehy ze senátorské kampaně a pozvánky na zajímavé akce.

Petr Žantovský spustil nový alternativní web
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský, publicista, vysokoškolský pedagog

Petr Žantovský je znám z portálů jako jsou Parlamentní listy, První zprávy, Protiproud, Arfa, Nová republika a dalších. Byl také spoluzakladatelem Asociace nezávislých médií a hybatelem rozjezdu udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. 
 
 
V letošních senátních volbách kandiduje na Kolínsku jako nestraník za SPD.  „Kdyby to nevyšlo (u nás přece funguje hezký zvyk „všichni na jednoho“, že…), je to další signál o tom, že lidé alternativních názorů vůči těm oficiálním a povinně vnucovaným veřejnosti nejsou žádný underground, který se dá snadno odmávnout nějakou dehonestační nálepkou. Že se jedná o silnou, velmi často intelektuálně vysoce disponovanou a názorově pevnou množinu lidí, kteří navíc (podle různých průzkumů) víceméně zastávají tytéž postoje, jako drtivá většina našich obyvatel. Toto je tedy pravá reprezentace národa, ne pár dobře placených námezdních dělníků v České televizi nebo v neziskovkách, pracujících v cizím zájmu,“ říká sám Petr Žantovský.
 
„Dobrý senátor je takový, který méně slibuje a více činí. Který se neangažuje ve věcech, které mu nepřísluší, třeba jen proto, že je to tzv. mediálně vděčné, nýbrž pouští se do boje o dobré zákony, i když se mu na hlavu sesype mediální nálet. Senátor by se neměl chovat podle přání médií, ale podle zájmu svých voličů. President Masaryk říkal známou větu: „Nebát se a nekrást“. Já bych si ji s dovolením dovolil parafrázovat na „Nebát se a nelhat“. Ostatně, „kdo lže, ten krade“, jak říká české přísloví. Já osobně považuji lež za velmi nebezpečnou, a pro naši zem dnes víc než kdy dříve. Většina české politiky staví na lhaní, programové lži, která má zakrýt, jak se věci doopravdy mají,“ píše na svém webu Petr Žantovský. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …