Petra Procházková bouchla dveřmi v LN. Kvůli Babišovi. A je z toho haló

24.09.2018 14:24

Dlouholetá novinářka Lidových novin Petra Procházková odchází. Důvodem je podle jejího krátkého prohlášení na facebookovém profilu premiér Andrej Babiš (ANO).

Petra Procházková bouchla dveřmi v LN. Kvůli Babišovi. A je z toho haló
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„V Lidových novinách se právě teď dějí věci, se kterými nemohu souhlasit. Odmítám být sluhou Andreje Babiše a z Lidových novin po 27 letech odcházím,“ poznamenala Procházková.

Anketa

Jak raději pomoci sirotkům ze Sýrie?

hlasovalo: 14664 lidí

„Z redakce Lidových novin po 27 letech odchází novinářka Petra Procházková. Důvodem podle ní je, že ji vedení redakce nebylo schopno ochránit od vlivu premiéra Andreje Babiše na obsah média. O odchodu uvažují i další redaktoři zahraniční redakce LN,“ poznamenává k odchodu Procházkové facebooková stránka pořadu Newsroom ČT24.

„Z redakce Lidových novin odchází najednou Šárka Kabátová, Vojtěch Gibiš i Petra Procházková, všechno poctiví novináři. Petra Procházková, která odchází z redakce po 27 (!) letech, říká natvrdo (a se svým kreditem si to může dovolit), že důvodem je, že vedení redakce nebylo schopno ochránit obsah média od vlivu premiéra Andreje Babiše. O odchodu uvažují i další redaktoři zahraniční redakce LN. Tohle je StBácká férovka na celou republiku, proto si ta média od začátku kupoval. Většina chytrých a mediálně vzdělaných čtenářů už se od vydavatelství MAFRA poroučela, ale co ti ostatní, kteří netuší, že čtou cinklé ‚noviny‘?“ poznamenal pak k odchodu novinářů uživatel Karel Paták.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odvolání Jandáka z rozhlasové rady. Major Průcha, pračlovíček. U Šídla na Twitteru proběhla mimořádně zajímavá debata. Dorazili Rosí, Fendrych, Vymětalíková...

8:07 Odvolání Jandáka z rozhlasové rady. Major Průcha, pračlovíček. U Šídla na Twitteru proběhla mimořádně zajímavá debata. Dorazili Rosí, Fendrych, Vymětalíková...

Jindřich Šídlo byl Vítězslavem Jandákem nazván jako „vodpad“. Neváhal a pochlubil se tím na svém twi…