Picek zhodnotí své působení v čele Ministerstva obrany

23.01.2014 6:53

Končící ministr obrany Vlastimil Picek dnes zhodnotí své působení v čele resortu. Když vedl obranu, vláda schválila prodej nepotřebných letadel L-159 nebo záměr v budoucnu obnovit vrtulníkové letectvo. Kabinet v demisi také odsouhlasil plán ministerstva vyhlásit půlmiliardový tendr na ostrahu muničních skladů. Picka v čele resortu nahradí bývalý diplomat Martin Stropnický (ANO).

Picek zhodnotí své působení v čele Ministerstva obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek, starosta Brandýsa nad Labem, někdejší ministr obrany
reklama

Již na nové vládě bude dotažení jednání o dalším pronájmu švédských nadzvukových stíhaček Gripen. Picek se švédskou stranou vyjednával nejprve z pozice náměstka ministra Alexandra Vondry. Později v čele ministerstva připravoval komplexní dodatek smlouvy, kterým se pronájem prodlouží na další roky.

Picek je bývalým náčelníkem generálního štábu. V čele obrany stanul nejprve ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS) poté, co v resortu skončila „několikadenní" ministryně Karolína Peake (LIDEM). Nestraník Picek pokračoval ve vedení i po pádu Nečasova kabinetu, když se stal členem úřednické vlády premiéra Jiřího Rusnoka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…