Pijavice. Vysávají rozpočet, řekl senátor ODS o chudinských ubytovnách

10.04.2013 8:14

Senátor Jaroslav Zeman (ODS) je připraven sehnat spřízněné duše v dolní komoře Parlamentu a zasloužit se o regulaci často nadsazeného nájemného v chudinských ubytovnách. Podle senátora jsou majitelé ubytoven pijavice na státním rozpočtu.

Pijavice. Vysávají rozpočet, řekl senátor ODS o chudinských ubytovnách
Foto: rep
Popisek: Domy na ostravském Přednádraží

Ubytovny. Místa, kam se uchylují lidé z okraje společnosti. Do těchto neutěšených podmínek, kde se tísní i stovky lidí, je zahání chudoba. Lidem tak často nezbývá, než přežívat v často nevyhovujících podmínkách na ubytovnách za přemrštěné nájemné. Jenže sociálně slabé rodiny na takový nájem nemají, a tak doplatek majitelům ubytoven věnuje stát. 

Pobíráš dávky? Tak alespoň zametej

Neudržitelnost této situace si uvědomuje i senátor Jaroslav Zeman. Domnívá se, že když stát něco platí, musí si stanovit svoje podmínky. „Pobíráš dávky, tak jdi aspoň sto hodin měsíčně zametat, ať získáš pracovní návyky,“ řekl v Jablonci Zeman.

Podle senátora musí bydlení odpovídat pracovnímu výkonu. „Když neděláš, tak holt bydlíš v ubytovnách. Na druhou stranu není normální v nich platit nájem sedm až deset tisíc, ale tak tři, maximálně čtyři tisíce včetně energií,“ myslí si senátor a je rozhodnutý sehnat v Parlamentu spřízněné zákonodárce, aby se tímto problémem začala zabývat i Poslanecká sněmovna.

Pijavice státního rozpočtu

Jenže případné regulace nájemného v ubytovnách se může hlavně u pravice objevit argument, že se tím omezuje soukromé podnikání. Tuto předpokládanou námitku však Zeman odmítá. „Tito majitelé ubytoven, kteří nechávají spát lidi v lepších garážích, jsou pijavice na státním rozpočtu,“ míní senátor pro ParlamentníListy.cz.

Jak sám senátor přiznal, dostává na toto téma dopisy z celé republiky. Proto se pokusí změny prosadit. „Je mi jasné, že i díky tomu, že jsem tyto věci otevřeně pojmenoval, mě lidi zvolili do Senátu,“ je přesvědčen.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eva Holubová: Lidi volí Babiše? Maj zdevastovaný mozky. Naše generace musí vychcípat

8:06 Eva Holubová: Lidi volí Babiše? Maj zdevastovaný mozky. Naše generace musí vychcípat

Herečka Eva Holubová se v rozhovoru pro DVtv.cz mimo jiné vyjádřila k tomu, proč volíme stranu premi…