Pijte vodu, pijte vodu, nepijte rum... Ale tu vodu chce kontrolovat EU! vypálil na tiskovce Fiala

5. 5. 2020 14:22

Tomio Okamura (SPD) udeřil na sociální demokraty, že chtějí prodlužovat nouzový stav jen proto, že jim zachutnala moc. Místopředseda SPD se poté pustil do EU. Prý se chystá další diktát z Bruselu ohledně vody. Došlo i na inkluzi ve školství. Jejím zrušením by prý stát získal 6 miliard.

Pijte vodu, pijte vodu, nepijte rum... Ale tu vodu chce kontrolovat EU! vypálil na tiskovce Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gerolf Annemans s Radimem Fialou
reklama

Okamura před dalším kolem jednání Sněmovny konstatoval, že prodlužování nouzového stavu již nepovažuje za nutné.

„Od samého začátku vyhlášení nouzového stavu zastáváme názor, že ve nouzovém stavu lze provést schválení příslušných drobných změn příslušných krizových zákonů, např. zákona o ochraně veřejného zdraví a řešit situaci na základě této legislativy. Vláda původně ohlásila záměr tento zákon doplnit a využít při řešení situace, kdy je nutné zachovat potřebná opatření a zároveň obnovit ekonomický a společenský život země. Ministři za ČSSD tuto snahu ale včera zablokovali,“ pustil se Okamura do ČSSD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Anketa

Vadí vám, že policie a soudy stále popotahují Petra Nečase?

12%
88%
hlasovalo: 9462 lidí
„Vláda bohužel ukazuje nejednotnost a koncepční chaos. Je jasné, že ČSSD chce zbytečně dále prodlužovat nouzový stav. Zde již nejde o ochranu zdraví, to lze řešit na základě zákona o ochraně zdraví. ČSSD jde o politickou moc plynoucí z nouzového stavu, “ pokračoval Okamura v kanonádě.

Prohlásil, že tento stav dovoluje zadávat veřejné zakázky bez výběrových řízení a údajně brání i prošetření zakázek již zadaných.

Zdraví by měli hlídat místo ministra vnitra odborníci a to právě na základě zákona o ochraně veřejného zdraví. Práva občanů v takovéto situaci mají být omezena na nezbytně dlouhou dobu v nezbytně nutném rozsah a nikoli více.

Poté si vzal slovo místopředseda SPD Radim Fiala a kritizoval Evropskou unii. Konstatoval, že EU chce kontrolovat zdroje pitné vody v jednotlivých členských státech.

„Naši europoslanci hlasovali proti nařízení, které bylo ušito pro určitý okruh podniků a fakticky bude znamenat významnou kontrolu EU nad pitnou vodou v členských státech. To je pro nás jako pro SPD nepřijatelné,“ zdůraznil Fiala s tím, že forma nařízení byla přijata záměrně, aby členské státy nemohly do diktátu Bruselu zasahovat.

Když si vzal slovo opět Tomio Okamura, konstatoval, že EU chce pracovat s ukrajinským osivem, které ale nemusí splňovat standardy zemí EU, takže podle Okamury je to vlastně 'toxické osivo'.

Ke slovu se dostala také poslankyně Tereza Hyťhová, která vyzvala ke zrušení programu inkluze ve školství. Tu považuje za škodlivou a navíc má za to, že státní kasa tím krokem získá 6 miliard.

Poslankyně Lucie Šafránková vyzvala ke zvýšení daňových slev na manžela či manželku či ke zvýšení příspěvku na péči. Činí tak proto, že SPD stojí na straně slušných a pracovitých lidí, jak prozradila.

Nakonec si vzal slovo opět Okamura a konstatoval, že Turecko podporuje teroristy 'převlečené za uprchlíky' a je třeba na Turecko uvalit sankce. Okamura má dokonce za to, že by Turecko mělo být vyloučeno z NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…