Pilip: Vláda musí pokračovat v reformách. Dokud to jde

08.05.2012 14:48

Podle ekonoma a bývalého ministra financí Ivana Pilipa by vláda měla nadále pokračovat v reformách. Pouhé „udržovací“ vládnutí by podle něj bylo mrháním možnostmi, jaké vláda má. Situace ve sněmovně podle něj zdaleka není tak beznadějná a nelze předpokládat, že v dohledné budoucnosti bude lepší.

Pilip: Vláda musí pokračovat v reformách. Dokud to jde
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vláda ČR
reklama

V textu pro server iHNed.cz vyjádřil Ivan Pilip názor, že není až takovým problémem, že vláda musí spoléhat na nejistou podporu několika neukotvených poslanců. „Takováto situace totiž není pro české vlády nijak výjimečná,“ upozorňuje Pilip. Tato vláda podle něj pořád má možnost prosazovat reformy, a měla by jich využívat, protože je možné, že v budoucnosti už ani taková možnost nebude.

Pilip chválí vládu alespoň za vytrvalost zavádění reforem

Za dosavadní změny vládu chválí. „Ne vždy jsou změny optimální, občas poněkud chaotické, ale za jeden rys je vládu nutné ocenit – přes všechny problémy a protesty se snaží alespoň část reforem provádět a neustupovat od nepopulárních věcí,“ myslí si exministr.

Hlavní problém je podle něj v tom, že lidé reformy nechápou. Důkazem je podle něj i hysterická reakce na slova poslankyně Peckové, že „důchodci to nějak zvládnou, neboť jsou zvyklí“. Poslankyně s váženým povoláním lékařky podle Pilipa přednesla ve sněmovně projev, „na kterém nebylo nic agresivního ani arogantního“. Je prý alarmující, že „na informačních serverech vyvolala reakci, jejíž vulgarita a útočnost se vymyká i poněkud bahnitému prostředí českých internetových diskusí“.

Pokračování v reformách by podle Pilipa „samo o sobě mohlo nikoli obnovit důvěru v politický systém – ta je bohužel na léta v troskách – ale alespoň stabilizovat situaci v zemi“. Právě proto by v nich vláda měla pokračovat stůj co stůj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…