Pípá mi v telefonu, stěžoval si John. A pořídil si za vaše peníze šifrovací

23.02.2012 10:12

Bývalý ministr vnitra Radek John si měl po svém nástupu do úřadu stěžovat, že se mu s telefonem "dějí divné věci". Měl podezření, že ho někdo odposlouchává, a tak si pro sebe a své podřízené pořídil drahé šifrovací mobily.

Pípá mi v telefonu, stěžoval si John. A pořídil si za vaše peníze šifrovací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

Podeření zopakoval i loni v létě na policii, když vysvětloval svou roli v korupčním skandálu kolem údajných úplatků Víta Bárty. "Po mém nástupu na vnitro jsem požádal pana Almera, aby věc prověřil. Jeho odpověď byla, že nejsme odposloucháváni z oficiálních zdrojů," řekl John při výslechu, jehož přepis se podařilo získat serveru Lidovky.cz. Tomáš Almer vede útvar zvláštních činností.

Podezření v Johnovi vzbudily drobné nedostatky hovorů. "Někdy se navzájem nemůžeme dovolat, někdy má telefon zvláštní echo, někdy v něm cvaká a pípá, jsou to jevy, které standardně člověk nezažívá," vypověděl John. "Týkalo se to i mne i mých spolupracovníků na MV, nejenom příslušníků VV."

Jenže k zadávání úkolů typu prověřování něčích hovorů John neměl pravomoci ani jako ministr, detektivové proto uvědomili policejní inspekci. "Pan exministr se nevyjádřil úplně přesně. Pak se poopravil. Původně se mě zeptal, co dělat, aby nebyl odposloucháván," vysvětlil ovšem Almer inspekci a ta mu dala za pravdu. John přesto pro všechny případy pořídil sobě i svým podřízeným šifrovací telefony za statisíce korun ministerstva vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…