Pirát Bartoš rozpálen do běla. Prozradil, co se dozvěděl od Hamáčka a Babiše, když byla pauza ve studiu

29.09.2020 16:02

Předseda Pirátů Ivan Bartoš na dnešním brífinku před jednáním Poslanecké sněmovny varoval vládu, že pokud nepředloží jasná data, proč je potřeba vyhlásit nouzový stav, tak tomu může opozice zamezit. „Nám ani veřejnosti není jasné, z jakého důvodu toto vláda plánuje nebo kvůli kterým předpokládaným opatřením,“ řekl Bartoš.

Pirát Bartoš rozpálen do běla. Prozradil, co se dozvěděl od Hamáčka a Babiše, když byla pauza ve studiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

„Asi největší událostí tohoto týdne je, že vláda znovu zvažuje vyhlášení nouzového stavu,“ spustil předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Občané proto mají strach, že jim nová opatření omezí zdroje příjmů nebo jinak zkomplikují život. Nám ani veřejnosti není jasné, z jakého důvodu toto vláda plánuje nebo kvůli kterým předpokládaným opatřením,“ pokračoval s tím, že naštěstí má Poslanecká sněmovna možnost nouzový stav odvolat.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Vrátil se také ke včerejší debatě v televizi Nova, kde podle něj premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ukázali, že důvody pro nouzový stav vůbec neznají. „Včera jsem měl možnost v televizní debatě toto konzultovat se šéfem krizového štábu panem Hamáčkem a premiérem Babišem a oni v přímém přenosu řekli, že vůbec nevědí, jaké jsou parametry toho nouzového stavu a proč to pan profesor Prymula navrhuje. Takže pokud ani premiér, ani členové vlády nevědí o něčem, co chtějí projednávat, tak je zde jasný problém,“ hřímal Bartoš.

„A my pamatujeme na ten výrok Městského soudu v Praze, že pokud vláda zavádí jakákoliv opatření tohoto typu, tak musejí být v souladu se zákonem a jasně odůvodněná a podložená daty,“ pokračoval.

„My jsme i v první vlně covidu požadovali, aby vláda své návrhy podkládala daty, ale nikdo nám doposud nesdělil, proč by měl být nouzový stav přijat,“ zopakoval Bartoš s tím, že se Piráti rozhodnou zítra až na základě informací vlády. „Protože dávat takovou moc pro formu lidem, kteří ani nedokážou zdůvodnit své pohnutky, je riziko pro Českou republiku,“ dodal Pirátský předseda.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: jmaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

10:05 To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

Do pořadu Podtrženo, sečteno vyrazil hodnotit události komentátor Miroslav Korecký. Ten podotkl, že …