Pirát Peksa: Víc žen v politice! Takže hlasuje proti Bartošovi

07.10.2021 15:38 | Ze sítí

Europoslanec Mikuláš Peksa se rozhodl hlasovat ve svém kraji pro ženy. Zajímavé však je, že tím nepřímo říká, že tak nedá svůj hlas předsedovi strany Ivanu Bartošovi, který v Ústeckém kraji kandiduje jako lídr.

Pirát Peksa: Víc žen v politice! Takže hlasuje proti Bartošovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

„Jako člen českého Parlamentu a potom evropského jsem měl možnost všimnout si jednoho rozdílu – zastoupení žen a mužů je v Evropě nápadně vyrovnanější v porovnání s Českem. Hlasovat budu v Ústeckém kraji a podpořím čtyři ženy, jejichž práce si vážím,“ sdělil Peksa na sociální síti Twitter.

Každý přitom má jen čtyři možnosti někoho „vykroužkovat“, tímto tak Peksa říká, že nedá hlas lídrovi Ivanu Bartošovi, jenž v Ústeckém kraji kandiduje jako jednička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

15:56 Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu věnuje prezidentu republiky Miloši Zemanovi …