Piráti dělali kampaň na lodi: Politika se utrhla ze řetězu. A my ty korupčníky odhalíme, umíme to. Třeba takový Karel Březina by prý mohl vyprávět...

1.7.2017 8:04 odp.

REPORTÁŽ Politika se urvala ze řetězu a my dokazujeme dnes a denně, že umíme velmi efektivně odhalovat systémovou korupci. Třeba kauza pravomocně odsouzeného Karla Březiny a další. Sdělil šéf Pirátů Ivan Bartoš s tím, že proto je třeba dostat členy Pirátské strany na celostání úroveň. Hlavní kritika se ale snesla na hlavu Andreje Babiše.

Piráti dělali kampaň na lodi: Politika se utrhla ze řetězu. A my ty korupčníky odhalíme, umíme to. Třeba takový Karel Březina by prý mohl vyprávět...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš

„Pražská ČSSD je polomafiánská struktura,“ prohlásil mimo jiné lídr pražské kandidátky Pirátské strany Jakub Michálek. Byla představena na lodi Cargo Gallery na Vltavě a z říčního koryta se prý Piráti po celou dobu předvolební kampaně jen tak nedostanou. Část jí totiž stráví právě na lodi.

Čtyři bloky Pirátů

Předseda strany Ivan Bartoš stále okukoval svůj notebook opatřený pirátskými nálepkami. Pro Piráty je, jak sdělil, jedním z nejdůležitějších témat elektronizace státní správy a znovuzřízení ministerstva informatiky. Pak shrnul celostátní program strany do čtyř bloků. První z nich se týká právě zjednodušení života díky digitalizaci, tedy skutečné zavedení eGovernmentu, elektronické úřady, transparentní státní správa, daňová přiznání za pět minut a další záležitosti, které mají Piráti prý již odzkoušené v praxi.

Následuje kontrola mocných. „Politika se urvala ze řetězu a my dokazujeme dnes a denně, že umíme velmi efektivně odhalovat systémovou korupci. Například kauza pravomocně odsouzeného Karla Březiny, různé tunely kolem pronájmů bytů a tak dále,“ sdělil Bartoš s tím, že je třeba korupci odhalovat i na celostátní úrovni.

Třetím bodem programu je svoboda občanů, k níž Bartoš podotkl: „Sledujeme zprávy, výkon vlády a Poslanecké sněmovny za poslední čtyři roky. Svobody stále ubývá a perspektiva, že budeme žít ve svobodném státě, se zužuje.“ Podle Pirátů je také důležitá obrana lidí před šikanou. Na živnostnících, jak řekl předseda Pirátů, za poslední dva roky přistálo několik zákonů, které jim prakticky znemožnily efektivně a svobodně podnikat.

Kontrola Babiše

Poslanecká sněmovna podle Pirátů potřebuje novou krev, kterou „marketingové produkty“ jako ANO nepřinesou. „Chceme se vymezit proti centrálnímu řízení státu Agrofertem. Babiš z Česka dělá Itálii, když tam šéfoval Silvio Berlusconi. Centrální plánování nefunguje. Proto i v parlamentu musí být někdo, kdo bude Babiše kontrolovat. My to budeme dělat stejně, jako na magistrátu kontrolujeme Krndu,“ slíbil dále Jakub Michálek.

Jak následně dodal sedmý z pražské kandidátky a vydavatel magazínu Legalizace Robert Veverka: „Pirátská strana už se politicky etablovala a už není jen stranou huličů, jak nám to bylo dříve předhazováno.“ Nicméně právě legalizace konopí je jeho hlavním životním tématem. V Praze budou mít Piráti na předvolební kampaň k dispozici půl milionu korun a poplují, jak už bylo zmíněno, v předvolební lodi.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

Chcete být prezidentem

Zajímalo by mě, jak hodnotíte stávající vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukrajina bude v NATO. Ale bez Krymu a Donbasu. Bez roku stoletý diplomat promluvil

21:11 Ukrajina bude v NATO. Ale bez Krymu a Donbasu. Bez roku stoletý diplomat promluvil

Někdejší americký ministr zahraničí a jeden z nejvýraznější diplomatů všech dob Henry Kissinger míní…