Piráti jen pro mladé? Ne. Bartoš mezi seniory: Zásadní slova i FOTO

18.08.2021 11:53

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda STAN Vít Rakušan vyrazili do Moravskoslezského kraje a dal se tam s lidmi do řeči. Navzdory tomu, že Piráti jsou považováni za stranu především pro mladší voliče, Bartoš vyrazil mezi seniory. Postavil se po bok těch, kteří celý život velmi tvrdě dřeli, a promluvil jasně a srozumitelně.

Piráti jen pro mladé? Ne. Bartoš mezi seniory: Zásadní slova i FOTO
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš v Partii

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26018 lidí

Předvolební kampaň jeden na plné obrátky a politici v ní plavou jako ryby ve vodě. Andrej Babiš (ANO) objíždí republiku se svou novou knihou, kterou podepisuje po tisících kusech za den. Předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda ODS Petr Fiala s voliči debatují na náměstích a v ulicích měst.

Ivan Bartoš coby kandidát koalice Pirátů a Starostů na premiéra vyrazil do Havířova. Tam se dal do řečí se seniory. Dozvěděl se, že mají problémy ufinancovat bydlení. A přislíbil jim pomoc.

„Lidé v Havířově se potýkají s rostoucími cenami nájmů, přičemž zvláště pro starší generace je situace fakt náročná. Řadu starších obyvatel totiž tvoří bývalí horníci, kteří jsou v důchodu a velmi tvrdě dřeli celý život. Situaci by pomohl náš zákon, který řeší bydlení pro seniory,“ oznámil.   

„Ten již máme připravený a rádi bychom ho prosadili v dalším volebním období. PS. Na fotce s Vítkem Rakušanem a kamarádem Oldou Kolbasnjukem, který je bývalý havíř,“ přiblížil Bartoš.

Ivan Bartoš na severní Moravě

Ivan Bartoš na severní Moravě

Vít Rakušan přidal fotky ze setkání s voliči v Orlové.

„Z tohohle jsme měli fakt radost: super účast na předvolebním setkání v Orlové,“ poznamenal Rakušan.

Ivan Bartoš na severní Moravě

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uzdravení to setřesou, očkovaní ne. Šinkora odpálil bombu. Politici to nepochopili

17:22 Uzdravení to setřesou, očkovaní ne. Šinkora odpálil bombu. Politici to nepochopili

Imunolog Jiří Šinkora prozradil, že se sám nechal v lednu takzvaně promořit, protože ve svém věku by…