Piráti mají nový web. Vypadá jako Seznam.cz

01.05.2012 6:48

Česká pirátská strana dnes spustila nový stranický web Pirati.cz, který napodobuje vzhled portálu Seznam.cz. Piráti tak prý chtějí vyvolat debatu o kopírování v digitálním prostředí a na internetu.

Piráti mají nový web. Vypadá jako Seznam.cz
Foto: Martin Kovář
Popisek: Protestní pochod proti smlouvě ACTA Prahou

Podle Jakuba Šumanského z portálu Seznam.cz jde v první řadě o velmi podařenou recesi. „Myslíme si, že se povedla. Na druhou stranu určitě takovéhle kroky neschvalujeme,“ říká. 

Nekopírují všechno, proto je nelze žalovat

Pro Seznam.cz je to prý úplně nová situace. „V tuto chvíli zjišťujeme, jakým stylem je naše značka nebo naše stránky chráněné, abychom se k tomu mohli vyjádřit.“

Podle Pirátů na rozvržení webu nebo na použitou barvu nikdo monopol nemá. „Řešit podobné situace je velmi složité. Ten web je velmi podobný, ale úplně přesně nás například fonty nekopírují,“ uvádí Šumanský. 

Piráti jsou známí svým bojem proti ochraně autorských práv a zákonů, které znemožňují kopírování film, hudby a dalších autorských děl. Novým stranickým webem chtějí rozpoutat debatu o digitálním prostředí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…