Piráti, proboha! I Rakušan je zděšen. Výrazný kandidát to pohnojil

28.09.2021 7:14

Expert Pirátů pro oblast zdravotnictví Ondřej Dostál na sociálních sítích oznámil, že není očkován proti nemoci covid-19 a naznačil, že očkovat by se měli lidé, kteří covid neprodělali a kteří jsou buď staršího data narození, nebo jsou chronicky nemocní. Předseda STAN Vít Rakušan má však obavy, že tento postoj koalici Pirátů a Starostů poškozuje. Biochemik a prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka Dostálovi pořádně vynadal.

Piráti, proboha! I Rakušan je zděšen. Výrazný kandidát to pohnojil
Foto: repro youtube, tan
Popisek: JUDr. Ondřej Dostál

Právní expert na zdravotnictví mezi Piráty a jeden z kandidátů na šéfa tohoto resortu Ondřej Dostál dává jasně najevo, že novinářům nemusí odpovídat na otázku, zda je očkován proti nemoci covid-19, nebo není. Ale nakonec uspořádal na Twitteru anketu, ve které se lidí zeptal, zda chtějí vědět, jestli je očkován, nebo je jim to jedno. Většina lidí chtěla vědět, zda je Dostál očkován a kandidát na ministra prozradil, že očkován není. Konstatoval také, že očkovat se mají rizikové skupiny, to jest starší občané či chronicky nemocní lidé.

Dostálova anketa

Koalici Pirátů a STAN Dostálův postoj znervózňuje. Předseda STAN Vít Rakušan přiznává, že Dostálovo vyjadřování Pirátům a Starostům, mírně řečeno, neprospívá.

Anketa

Od jakého věku by měl mít český občan právo volit?

11%
72%
hlasovalo: 22005 lidí

„My o tom samozřejmě vedeme diskusi. Já za sebe říkám, že jsem z jeho výroků šťastný nebyl,“ řekl Deníku N předseda Starostů Vít Rakušan.

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík vysvětlil, že Dostál má specifický názor. „Ondřej Dostál je odborník na zdravotnické právo, který se dlouhodobě zabývá soukromím pacientů, takže na to má trochu specifický názor,“ doplnil. Piráti však podle něj rozhodně nebudou někoho odvolávat jen kvůli jednomu výroku na Twitteru.

Biochemik a prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka se ale do Dostála tvrdě opřel.

„Ten člověk nejen nerozumí covidu a ignoruje mezinárodní vědecký konsenzus, ale taky (a to je ještě horší) vůbec nerozumí roli a odpovědnosti politika. Piráti, proboha, dělejte s tím něco,“ pravil Konvalinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí ztracené čtyři roky? Pirát Peksa vyhlíží novou vládu. S mírnými obavami

23:59 Hrozí ztracené čtyři roky? Pirát Peksa vyhlíží novou vládu. S mírnými obavami

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Motivovaná a disciplinovaná menšina voličů Starostů zcela vymazala volbu těch, kt…