Piráti slibují: Zastavíme odliv zisků i plýtvání

20.09.2021 16:11

Piráti před blížícími se parlamentními volbami burcují veřejnost s tím, že se za vlády Andreje Babiše Česká republika rekordně zadlužila. Místo toho Piráti slibují vyrovnaný rozpočet, koncepční investice do infrastruktury, nový stavební zákon nebo vyřešení krize bydlení a mnoho dalšího.

Piráti slibují: Zastavíme odliv zisků i plýtvání
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Kampaň Pirátů a STAN v Pardubicích

„Česko se zadlužuje rekordním tempem. Infrastruktura zaostává. Může za to nekoncepční chování vlády. Zároveň jsme zemí s velkou částí průmyslu vyrábějící s nízkou přidanou hodnotou a nízkými mzdami,“ píšou Piráti na svém facebooku s tím, že je „čas na změnu“.

A rovnou přicházejí s výčtem věcí, které mají v plánu změnit. „Výdaje státu podřídíme zpětné kontrole a revizi. Zastavíme odliv zisků, ale i státní plýtvání,“ tvrdí Piráti a dodávají, že v době prosperity mají být rozpočty vyrovnané.

Investice podle nich musí být plánovány dlouhodobě a ne v rámci jednoho volebního období. „Infrastruktura se musí začít rozvíjet koncepčně. Opravíme nepovedený stavební zákon a prosadíme plnou digitalizaci stavebního řízení. Jednoduché stavby nesmí dál komplikovat úřady,“ slibují Piráti.

„Definujeme také standardy kvality dopravních staveb. Připravíme plán výstavby vysokorychlostních železnic a dálnic včetně harmonogramu a připravíme liniový zákon. Stavět se musí rychle, levně, efektivně a návazně,“ dodávají k rozvoji infrastruktury.

Vedle toho je prý ale také potřeba stabilizovat podnikatelské prostředí a rozvíjet odvětví s vysokou přidanou hodnotou. K tomu má pomoci například zjednodušení výběru a správy daní. „Podnikatelům umožníme uplatnit slevu za investice do výzkumu a vývoje. Podpoříme začínající a inovativní firmy. Založíme kompetenční centra, podobně jako v Německu a Velké Británii. Zřídíme také plán podpory pro studenty, kteří se chtějí pustit do podnikání,“ slibují Piráti.

Zaměřit se chtějí také na řešení krize bydlení, se kterým mají pomoci obce a kraje. „Obce dostanou nástroje k řešení situace jejich obyvatel. Služby podpory bydlení zahrneme do krajských sítí sociálních služeb,“ tvrdí Piráti.

„Chceme prosperující Česko s ekonomikou, stojící na inovacích, a s infrastrukturou na světové úrovni. Zemi, kde se bude dobře žít. Vraťme zemi budoucnost,“ burcují na konec.

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. a 9. října. Koalici Pirátů a Starostů patří v posledních předvolebních průzkumech třetí místo za hnutím ANO a koalicí SPOLU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…