„Oba si nechali zadní dvířka: velvyslanec předeslal, že mu cosi nepřísluší, a prezident předeslal, že se čehosi obává,“ napsal komentátor ve svém pravidelném zamyšlení pro Deník.cz s tím, že média jejich glosy akcentovala tak, aby bylo zřejmé, že náš prezident nešetrně urazil amerického velvyslance za to, že u nás nepřístojně intrikuje.
Hoffman upozornil na fakt, že Schapiro nereagoval na Zemanovu poznámku, že náš velvyslanec také nekomentuje zahraniční cesty prezidenta Obamy.
Právě tuto možnost si Hoffman živě představil: „Americký prezident by sotva ocenil upřímnost českého velvyslance, kdyby mu rozmlouval například cestu do Saúdské Arábie. Ať už kvůli pošlapávání lidských práv anebo napojení této země na teroristické útoky z 11. září,“ uvedl Hoffman.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam