Plíživě se blíží totalita, varuje Rath z vězení

08.10.2012 15:36

Bývalý hejtman David Rath vyslal další vzkaz prostřednictvím svého blogu. Ve svém Listu z vězení IX. upozorňuje na to, že moc ve státě přebírá úřednický aparát, je možné zničit téměř každého a média tomu fandí.

Plíživě se blíží totalita, varuje Rath z vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Rath komentuje stav, kdy parlament je neustále haněn a osočován z toho, že pracuje špatně. „Prostě zástupci lidu mají stejné chyby jako lid sám. Jsou vzorkem společnosti, která je volí. Ta má právo maximálně na to, je za 4 roky nezvolit,“ konstatuje.

Neodvolatelní funkcionáři

Jenže podle Ratha stoupá moc nevolených skupin. Těmi je podle exhejtmana represivní a úřednický aparát. „Stoupá počet funkcionářů v těchto složkách, kteří jsou neodvolatelní a tudíž se nikomu nezodpovídají. Samozřejmě své podřízené odvolat mohou, či mají nástroje, jak se jich zbavit. Veřejnost, která pohrdá poslanci a svým Parlamentem je šikovně manipulována k obdivu k policii a dalším složkám represivního aparátu,“ konstatuje Rath.

Vláda prý pod heslem boje s korupcí posiluje pravomoci mocenských složek, které jsou díky tomu schopné kohokoli zničit. „Vláda dokonce chce vytvořit vrstvu neodvolatelných státních úředníků, kteří budou řídit ministerstva. Ministr se tak stane směšnou loutkou. Návrhy zákonů a vyhlášek tvoří úředníci. Bez nich není ministr, vláda a Parlament vůbec nic,“ varuje Rath.

Vliv demokraticky zvolených jedinců podle Ratha prudce klesá. „Veřejnost by si měla uvědomit, že tento proces je velice nebezpečný. Je to cesta od demokracie k totalitě. Je o to nebezpečnější, že probíhá plíživě a média to nezajímá, nebo tomu dokonce fandí,“ upozorňuje poslanec z vazby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…