Plný stadion v Budapešti. Český komentátor se u televize zděsil, šílený Orbán, to by jinde nešlo. A pak přišly záběry z Kodaně...

18.06.2021 8:53

Hlavní komentátor Seznam Zpráv Jan Lipold se opět po čase zhrozil z obrázků z Maďarska. Tentokrát šlo o fotbal. Na mistrovství Evropy se v Budapešti rozhodli vpustit na stadion plnou kapacitu diváků a komentátor tuší novou vlnu pandemie. Jen pro Orbánovy „chléb a hry“.

Plný stadion v Budapešti. Český komentátor se u televize zděsil, šílený Orbán, to by jinde nešlo. A pak přišly záběry z Kodaně...
Foto: Screen Youtube
Popisek: Plné tribuny na fotbale v Kodani

Viktor Orbán je znám jako vášnivý fotbalový fanoušek. Maďarská vláda rozjela velkolepý projekt výchovy mládeže a před několika lety byl otevřen velkoryse zrekonstruovaný národní stadion v Budapešti, pojmenovaný po legendárním hráči Ferenci Puskásovi.

Budapešťský stadion byl vybrán i pro letošní „putovní“ mistrovství Evropy. To se odkládalo z loňského roku, kdy jakékoliv masové akce znemožnila pandemie, a i v letošním roce se na některých stadionech odehrává v omezeném režimu.

Zato v Budapešti se rozhodli otevřít stadion naplno a na prvním zápase Maďarsko - Portugalsko se tak na tribunách sešlo přes 55 tisíc diváků. Maďarští diváci museli mít kompletní očkování.

Přesto mnozí cítili potřebu se nad plnými ochozy zhrozit. Například hlavní komentátor serveru Seznam Zprávy Jan Lipold píše o „šokujících záběrech“.

„Na zápase Maďarsko - Portugalsko se v hledišti stadionu Ference Puskáse tísnilo 55 662 platících diváků. Hlava na hlavě, místy tělo na těle. Tanec a zpěv bez respirátorů FFP2 povolen a také mocně provozován!“ děsil se u televize. Večeře na Karlově mostě prý proti tomu byla „přehlídkou protichemických skafandrů“.

CELÝ KOMENTÁŘ ZDE

Další metafory se týkaly označení „skupina smrti“, které pro maďarskou skupinu se silnými týmy Portugalska, Německa a Francie zavedli sportovní žurnalisté a podle Lipolda dostává plnými tribunami v Budapešti zcela nový význam.

Na konec si nechal poznámku o ruských a čínských vakcínách, se kterými vás v Budapešti pustí na stadion, zatímco jinde by vás s nimi nepustili ani přes hranice.

Jaký je to prý rozdíl oproti zápasům hraným ve zodpovědnějších zemích. „Tribuny tam často jsou a musí být notně prořídlé. Protože pandemie a protože opatření. Protože jsme opatrní a pamatujeme si, co ještě nedávno bylo,“ píše šéfkomentátor.

Naproti tomu Orbán kvůli své posedlosti fotbalem a snaze dát lidem chléb a hry hazarduje, že se z kotle fotbalového stane i kotel epidemický.

Jenže jen pár minut poté, co šéfkomentátor svůj příspěvek vydal, začal zápas Dánsko - Belgie v Kodani. A záběry na tribuny byly takřka identické s Budapeští. I v Kodani to byla „hlava na hlavě“ a opravdový kotel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …