Plzeňská ODS zřejmě vyloučí tři členy obviněné z krácení daní

26. 5. 2013 6:48

Tři členové ODS v Plzni zřejmě dostanou vyhazov ze strany. Podle deníku Právo hráli hlavní roli v kauze nelegálních obchodů s pohonnými hmotami a půlmiliardovém krácení daní. Jedná se o šéfa stranické buňky v Plzni-Malesicích Radka Mráze a dále Adama Soleha a Tomáše Vlčka.

Plzeňská ODS zřejmě vyloučí tři členy obviněné z krácení daní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil na kongresu ODS

Mráz má ze tří zmíněných občanských demokratů nejvyšší postavení. Je členem regionální i oblastní rady a také zastává funkci radního v prvním plzeňském městském obvodě.

Pokud jsou obviněni, měli by sami odejít z ODS

„Zatím nemám o té kauze bližší informace a s těmi pány se nestýkám. Pokud jsou ale obviněni z daňových deliktů, tak by měli odejít z ODS,“ řekl deníku Právo krajský předseda ODS Jiří Pospíšil.

Podle Pospíšila by Mráz, Soleh a Vlček měli ukončit své členství sami. V opačném případě podnikne plzeňská ODS veškeré kroky k tomu, aby byli vyloučeni.

Šéf ODS v Plzni Jiří Šneberger bude na oblastní radě 3. června zřejmě žádat, aby trojice alespoň pozastavila svoje členství do doby, než bude věc prošetřena.

Pokud se prokáže jejich nevina, mohou se vrátit

Podle Pospíšila by se ale nemělo na nic čekat. „Při tak závažné trestné činnosti, jakou jsou daňové podvody, nemá smysl vyčkávat. Ať odejdou z ODS, pokud se ukáže jejich nevina, mohou se vrátit,“ dodal Pospíšil.

Vlček zastává funkci asistenta náměstka plzeňského primátora Petra Runda (ODS). Ten si chce informace nejdříve prověřit, než udělá nějaké rozhodnutí. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…