Poche si chce usmířit Zemana. Za jeho jmenování na ministerstvo zahraničí nabízí ČSSD Hradu ústupky

16.05.2018 8:40

O europoslanci Miroslavu Pochem (ČSSD) se spekuluje jako o možném ministru zahraničních věcí. Nejprve si však musí usmířit Pražský hrad, neboť před volbami prezidenta podpořil Jiřího Drahoše. Píší o tom Lidové noviny.

Poche si chce usmířit Zemana. Za jeho jmenování na ministerstvo zahraničí nabízí ČSSD Hradu ústupky
Foto: repro youtube
Popisek: Údajně vlivný sociální demokrat Poche

Poche patří k nejzkušenějším sociálním demokratům, píší Lidové noviny. A to by mu podle všeho mohlo nahrát. „Zemana politika baví a je známo, že holduje spíše soupeření se šikovnými politiky než politickými ‚nýmandy‘. Pokud by Poche na Hradě prošel, vzhledem k jeho zkušenostem a politickému citu lze očekávat, že by europoslanec pochopil, že Zemanovi je třeba na oplátku vyjít vstříc v některých prezidentových požadavcích,“ píší noviny.

Poche má podle novin také v zásobníku mnoho vlivných figur, které mají přístup na Hrad a mohou se za něho případně přimluvit. Podle všeho jde o exministra obrany Jaroslava Tvrdíka, prezidentova poradce Martina Nejedlého, majitele skupiny Penta Marka Dospivu či fotbalového bosse Miroslava Peltu. 

„Dalším ústupkem pro prezidenta by mohlo být, kdyby sociální demokracie do vlády nominovala Zemanova blízkého člověka, Miroslava Tomana, který by se ujal funkce ministra zemědělství. Tento post si vyzkoušel už v úřednické vládě Jiřího Rusnoka,“ sdělují noviny.

V případě, že Poche stejně nakonec přes Zemana neprojde, bude nutné vyslat do vládního kabinetu jiného adepta za pražskou ČSSD. V té souvislosti se hovoří o Pocheho asistentovi Tomáši Petříčkovi. Ten by mohl obsadit Ministerstvo práce a sociálních věcí. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…