Počuraný, nedůstojný Zeman! Češi, nejste vzdělaní, chci od vás odejít, hrozí Fero Fenič

11.03.2019 9:35

Režisér a producent Fero Fenič si posteskl nad tím, jaký je život v Česku. Velmi zostra se vyjádřil vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Podle něj si totiž Češi zvolili počůraného staříka. „Spletl jsem se v nich a z Česka radši utíkám,“ uvedl v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v Prostoru X na serveru Reflex.cz.

Počuraný, nedůstojný Zeman! Češi, nejste vzdělaní, chci od vás odejít, hrozí Fero Fenič
Foto: Wikipedia
Popisek: Fero Fenič.

„Bojím se o Česko. Čechy jsem si idealizoval. Z pohledu toho východoslovenského Slováka, Praha pro mě byla symbol kultury. Domníval jsem se, že český národ je vzdělanější než slovenský. Pohled na český národ mi změnili sami Češi, když vidím, jak se vyvíjejí. Neváží si svobody, chybí respekt k lidskému životu…“ poznamenal Fenič. 

Fotogalerie: - Osobnosti pro Drahoše

Herečka Dana Morávková přišla podpořit Jiřího Drah...
Herec Tomáš Hanák přišel podpořit Jiřího Drahoše d...
Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli...
Herec Jan Hrušínský přišel podpořit Jiřího Drahoše...
Michaela Hořejší Horáčková přišla podpořit Jiřího ...
Pavel Fischer přišel podpořit Jiřího Drahoše do Ko...

Anketa

Je Jaroslav Faltýnek důvěryhodný?

58%
42%
hlasovalo: 13873 lidí

Původní text ZDE

„Vzdělaný národ si nezvolí počůrávajícího se staříka,“ rýpl si zostra Fenič do Zemana. Fenič stál za peticí, která požadovala pojmenování pražského letiště po exprezidentovi Václavu Havlovi. „Byla to morální výzva. Cíl se naplnil,“ poznamenal. Před několika dny stránku o přejmenování letiště smazal. „V posledním období se začaly objevovat e-maily, kdy mě lidé žádali, abych je ze seznamu (podepsaných) odstranil. Jedna z žen mně například napsala, že pracuje ve státní správě a že ji její podpis může ohrožovat v dalším postupu,“ sdělil Fenič.

Ten kvůli této iniciativě pochopil, jak je společnost rozdělená. Zažíval i útoky, kdy dokonce začal uvažovat o odchodu z této země. „Vytvořil jsem si alespoň zázemí v jiné zemi, takže mám možnost se dívat na celou situaci někdy z nadhledu. Nemít tuto možnost, byl bych unavenější,“ poznamenal. 

„Vypovídá to o Česku. Jestli se tady neustále znevažuje nebo bagatelizuje role jednoho z nejvýznamnějších zastánců lidských práv ve světě, je to odraz nějaké měnící se nálady a situace, a hlavně i postoje představitelů státu, pokud to od nich přichází, jaké postoje zastávají dnes,“ uvedl.

„Václav Havel mě oslovil tím, že nebyl politik. Jakýkoliv jeho politický projev byla esej, nebylo to politické blábolení jako dnes,“ podotkl. „Pro společnost udělal to  zásadní. Převedl ji od totality ke svobodě. Vrátili jsme se do západní Evropy,“ míní. Zkonstatoval i to, že se politici nehlásí k odkazu prezidenta Havla. Své obavy vyjádřil také k Evropě, která je podle něj unavená a přestárlá. „Hrozí, že se Evropská unie rozpadne,“ poznamenal. 

Závěrem se Fenič vrátil ještě k Zemanovi, který je podle něj nedůstojným symbolem. Ve srovnání s Václavem Havlem podle jeho slov neobstojí a v historii zapadne. Stejně jako exprezident Václav Klaus. Nedůstojnost Zemana vadí Feničovi víc než třeba stíhání Andreje Babiše. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

19:56 „Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

Milion chvilek pro demokracii a na něj navázaní opoziční politici by měli přestat otravovat. Je o to…