Pod Kocábův dopis na Šluknovsko se podepsal i ředitel gay festivalu

9. 9. 2011 21:29

Nadace Michaela Kocábá vyzývá, aby se urychleně učinilo něco na Šluknovsku. Podle ní přispívají vyhrocené vztahy mezi tamější většinou a Romy ke ztrátě sociálního smíru.

Pod Kocábův dopis na Šluknovsko se podepsal i ředitel gay festivalu

„Vyhrocené vztahy mezi Romy a majoritou vedou ke ztrátě sociálního smíru a nutí odpovědné orgány k přijímání rychlých, represivních opatření," píše Nadace Michaela Kocába ve svém otevřeném dopise.

SLEDUJEME témata ŠLUKNOVSKO a ROMOVÉ

Podepsaní chápou, že teď je prioritou zajištění bezpečí všech zúčastněných, přesto vyzývají, aby se veřejná správa začala zabývat příčinou konfliktu. „Podstata problému tkví v dlouhodobém neuplatňování systémových řešení odstraňujících příčiny sociálního vyloučení. Pokud vláda ČR nebude tyto problémy řešit systémově, vyskytne se podobná situace jako na Šluknovsku i na jiných místech ČR," varuje dopis.

Celý text Nadace Michaela Kocába: Výzva vládě k činnosti na Šluknovsku

Vláda by se prý měla řídit Koncepcí romské integrace na období 2010 - 2013. Podle toho by měla učinit dané kroky, které však zatím neplní. Signatáři tak požadují po vládě toto:
  • aby se urychleně vrátila k naplňování Národního akčního plánu inkluzivního vzdělávání a výrazně omezila možnosti umisťovat děti do speciálních a praktických škol;

  • systémově řešila postavení Agentury pro sociální začleňování, jejíž mandát končí v roce 2012;

  • obnovila „Kampaň proti rasismu a intoleranci", jejímž prostřednictvím působila na veřejnost v oblasti prevence rasismu;

  • jasně formulovala krátkodobé cíle a urychleně vypracovala konkrétní návrhy řešení situace ve Šluknovském výběžku, které kromě rychlých represivních opatření budou obsahovat především preventivní kroky.

Mezi signatáře patří organizace Amnesty International ČR, Michael Kocáb (bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny), Lejla Abbasová (bývalá tisková mluvčí M. Kocába) nebo Czeslaw Walek (ředitel festivalu Prague Pride).

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pane Šídlo, já nelustruji všech 1500 lidí v ČRo.“ Drsný spor má dohru, přidal se i Ovčáček

11:07 „Pane Šídlo, já nelustruji všech 1500 lidí v ČRo.“ Drsný spor má dohru, přidal se i Ovčáček

V Debatním klubu proti sobě zasedli ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann a bývalý no…