Pod povrchem to může mezi Zemanem a Sobotkou pobublávat, tvrdí politolog

30.04.2014 23:03

Bohuslav Sobotka je již více než sto dní premiérem, plány své vlády byl ve středu konzultovat s prezidentem Milošem Zemanem. Podle politologů ale mezi premiérem a prezidentem bude víc sporů, než se může zdát.

Pod povrchem to může mezi Zemanem a Sobotkou pobublávat, tvrdí politolog
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Podle Lukáše Jelínka z Masarykovy demokratické akademie sice navenek vypadá vztah prezidenta a premiéra idylicky, ale ve skutečnosti to může být jinak. „Myslím, že pod povrchem tam bude mnoho věcí pobublávat,“ řekl v Událostech, komentářích na ČT. Problém podle něj může být, že Miloš Zeman „na konci své kariéry má tendenci stavět si tak trochu pomník“.

Ke sporu ale podle Jelínka zatím nedojde. „Z konfrontace by nevytěžil nikdo z nich,“ míní politolog. Až se ale vyplatí, aby došlo ke sporu, pak se tak prý i stane. Nyní spolu souhlasí zřejmě proto, že se velká část programů obou státníků překrývá.

Podle Petra Sokola z CEVRO navíc může případný spor vzniknout i v rámci koalice, mezi Bohuslavem Sobotkou a Andrejem Babišem. Kdyby ke koaličnímu sporu došlo, Zeman by podle něj stál zřejmě za Babišem a hnutím ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…