Podám trestní oznámení na premiéra, hrozí Klasnová. Kvůli Lesům ČR

6. 2. 2013 14:50

Kdo dál povede státní podnik Lesy ČR a kdo nového ředitele vlastně vybere? Tyto otázky si klade šéfka poslaneckého klubu Věcí veřejných, která vyjadřuje obavu, že vládě premiéra Petra Nečase nejde o to, aby nad podnikem bděla jako dobrý hospodář. Chce prý jen pokračovat v tunelování peněz. Klasnová je proto připravena podat na premiéra trestní oznámení. V souvislosti s Lesy ČR zmiňuje i jméno ředitelky kanceláře premiéra Jany Nagyové.

Podám trestní oznámení na premiéra, hrozí Klasnová. Kvůli Lesům ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

Předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Kateřina Klasnová je připravena podat trestní oznámení na premiéra Petra Nečase (ODS) , pokud vláda posvětí tunelování státního podniku Lesy ČR. Jak má tunelování probíhat? Podle Klasnové k němu bude docházet, pokud se novým generálním ředitelem podniku stane Michal Gaube, blízký spolupracovník někdejšího ředitele Svatopluka Sýkory.

Od tohoto člověka nelze čekat nápravu, soudí Klasnová

“Pokud se potvrdí informace o tom, že do čela státního podniku usedne Michal Gaube, budu to považovat za vládou schválené tunelování Lesů ČR a trestní oznámení na premiéra podám v nejbližších dnech,” uvedla dnes Klasnová.

Poslankyně v této souvislosti připomíná, že fungování státního podniku pod Sýkorovým vedením kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad. A jak chce vláda zajistit transparentnější fungování podniku v čele s člověkem, který se Sýkorou spolupracoval, ptá se Klasnová.

Kdo nového ředitele vybere?

Poslankyně však vyjadřuje značné pochybnosti i nad komisí, která má nového ředitele státního podniku vybrat. Ministr zemědělství Petr Bendl oznámí složení výběrové komise až při vyhlášení vítěze, což se Klasnové zdá podezřelé.

Podle médií v komisi zasedli pouze lidé z ministerstva zemědělství, šéf dozorčí rady Lesů ČR a také ředitelka Nečasova kabinetu Jana Nagyová. "Nedivím se, že takové složení nechce ministr zveřejňovat. Kde jsou nezávislí odborníci z lesnického odvětví? Pokud se složení komise potvrdí, budou VV žádat zrušení výběrového řízení a vypsání nového, zcela transparentního,” uzavřela Klasnová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…