Podělte se o své pozitivní zkušenosti s muslimy, žádá komunita. I kvůli Česku

19.09.2015 18:25

Zdá se, že má řada lidí obavy z uprchlické krize, avšak ne kvůli běžencům, ale kvůli nenávisti, která se vůči uprchlíkům zvedá, především prý ve střední a východní Evropě. Tento hrozivý trend je prý třeba obrátit.

Podělte se o své pozitivní zkušenosti s muslimy, žádá komunita. I kvůli Česku
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

„Jsem velmi smutný a znepokojuje mě rostoucí strach z muslimů, šířící se po celé Evropě, zejména ve střední a východní Evropě, v důsledku uprchlické krize. Prosím, podělte se o své pozitivní osobní zkušenosti s muslimy,“ můžeme se dočíst v prohlášení dostupném na profilu komunity, nesoucím název I am not afraid of Muslims neboli Nebojím se muslimů.

Zakladatel skupiny proto žádá všechny návštěvníky, aby se podělili o své pozitivní zážitky spojené s muslimy. Je vítáno každé video, fotografie či pozitivní příběh, ale nic negativního. Smyslem výzvy je ukázat, že uprchlíci nepředstavují děsivou hrozbu, jak tvrdí řada politiků a médií. I muslimští uprchlíci jsou lidé jako my.

Na sociální síti se doslova dočteme:

Dear all, I am very sad and worried about the growing fear of Muslims spreading over Europe, particularly in Central and East Europe, in the wake of the refugee crisis.

Please share your positive personal experiences with Muslims, stories and photos/videos of your daily interactions with them or unique small and big stories that happened by chance or just normal human stories, anything that's not negative.

I wish our stories will help abate the fear and challenge the negative scary image of Muslims threatening European culture which has been evoked by media and politicians.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

9:02 To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornos…