Podívejte, kdo mi píše. Překvapuje mě vaše drzost. Babiš si dopisuje s Kmentou

08.10.2022 11:11 | Zprávy

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) na svém facebooku zveřejnil komunikaci s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou. Ten po bývalém předsedovi vlády žádá vysvětlení k okolnostem ohledně Zemanových odposlechů, které měl získat a následně jimi ovlivňovat povolební vyjednávání s Milošem Zemanem v roce 2017.

Podívejte, kdo mi píše. Překvapuje mě vaše drzost. Babiš si dopisuje s Kmentou
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Andrej Babiš (ANO)

Jaroslav Kmenta v rámci sbírání materiálu pro článek do Reportéra požádal o vyjádření ke kauze, kterou poprvé zveřejnil prezident Miloš Zeman v srpnu 2021. Zeman tehdy oznámil, že ho odposlouchávala BIS.

„Před několika lety mě jeden vysoký důstojník Bezpečnostní informační služby informoval o tom, že pan Koudelka nařídil odposlouchávání mého nejbližšího okolí, a tedy i mě, protože odposlechy probíhají přes mobilní telefony. Já mobilní telefon nemám, takže když se s nimi bavím, jsem odposloucháván i já,“ uvedl prezident Zeman

Tehdy premiér Andrej Babiš jej měl ubezpečit, že „to zastavil“. „Informoval jsem o tom pana premiéra, posléze mi pan premiér za přítomnosti pana kancléře sdělil, že odposlechy zastavil, ale nebyla to pravda, protože z útrob Bezpečnostní informační služby jsem se opět dozvěděl, že odposlechy pokračují,“ prohlásil v srpnu 2021 prezident Miloš Zeman.

Jak Kmenta dál uvádí, existuje podezření, že Babiš měl tyto odposlechy k dispozici a měl jimi ovlivňovat Zemanovy kroky. „Podle našich informací jste měl koncem roku 2017 obdržet část těchto odposlechů a využít jejich obsah k formování taktiky vašeho povolebního vyjednávání s Milošem Zemanem,“ uvádí s prosbou o bližší vyjádření.

Současný lidr opozičního hnutí ANO zveřejnil i svou odpověď, v níž se Kmentovi doslova vysmál. „Podívejte, kdo mi píše,“ napsal úvodem pobaveně. A do novináře se pustil slovy: „Překvapilo mě, že po dvou vašich vylhaných antibabišovských knihách a všech vašich lžích, které o mně pravidelně šíříte v časopise Reportér (např. vylhaný článek, že si udržuji vliv v policii a bezpečnostních složkách), máte tu drzost mi vůbec napsat.“

Odmítl, že by Zemanovy odposlechy měl k dispozici a zneužil je k politickým účelů. „Aby bylo jasno, nikdy jsem žádné odposlechy neviděl, vaše konstrukce je zcela scestná a vaše informace jako obvykle na úrovni Aeronetu,“ doplnil Babiš.

Kmenta podle jeho mínění jedná z nenávisti vůči jeho osobě. „Chápu vaši nenávist vůči mně, protože po koupi Mafry, kde jste podle mých informací nic nedělal (maximálně psal účelové texty na objednávku), bral peníze a v pracovní době jste psal své výmysly a fabulace, které vydáváte za knihy a peníze za ně jste pravděpodobně inkasoval vy a ne váš zaměstnavatel, byste musel konečně začít pracovat,“ uzavřel někdejší předseda vlády a vzkázal Kmentovi, už „neobtěžujte ani svými přihlouplými dotazy, ani svou přítomností“.

Jaroslav Kmenta působil jako novinář v MF DNES, než ji koupil Andrej Babiš. Poté odešel s Robertem Čásenským do magazínu Reportér.

Autor knih o bossech českého mafiánského podsvětí Mrázkovi a Krejčířovi se poté ve svých knihách věnoval Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi (knihy Boss Babiš a Rudý Zeman).

O Andreji Babišovi v minulosti například říkal, že je „poslední vývojový prvek polosvěta“. Nepatří podle něj do světa organizovaného zločinu, ale do světa klientelismu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …