Podívejte se, co všechno způsobil Zeman svými slovy v rádiu

04.01.2015 22:22

Slova Miloše Zemana o banderovské demonstraci v Kyjevě došla ocenění i zatracení. Reakce na premiérový Prezidentský Pressklub jsou proto značně různorodé. A to jak doma, tak v cizině.

Podívejte se, co všechno způsobil Zeman svými slovy v rádiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hovory z Lán nahradil Prezidentský Pressklub.
reklama

Prezidentský Pressklub, což je nový formát rozhlasové diskuse s Milošem Zemanem po zrušených Hovorech z Lán, nepřinesl skandál, jako minulé rozhlasové vystoupení, ale přesto vyvolal rozruch. Zejména prezidentův popis novoročního pochodu v Kyjevě, který viděl v televizi a mimořádně jej vyděsil.

Na prezidentovo vystupování prakticky online reagoval na svém Twitteru Alexandr Mitrofanov. Komentátor si povšiml například dotazu prezidenta, zda může použít slovo looser, nebo je sprosté. Mitrofanov se k tomu zamyslel, zda je sprosté slovo „pozér“. Pak se vysmál Zemanovu bonmotu, když na slova Martina Bursíka, že je čínským agentem, přes éter odvětil, že je dokonce maršálem čínské tajné služby.

Pozdzvižení u komentátora však prezident vyvolal ve chvíli, kdy prezident promluvil z rádia o svém děsivém televizním zážitku se sledováním novoroční demonstrace v Kyjevě. Spatřil tam prý mimo jiné i heslo hlásající smrt Polákům a Židům. V tu chvíli mu prý zatrnulo.

Mitrofanov ale na svůj Twitter umístil video z demonstrace, s komentářem: „Jediná „smrt“ je tam Smrt nepřátelům (ne Polákům či Židům). Zavání to skandálem.“ O několik minut později doplnil, že ruská propaganda je Banderovou osobností dlouhodobě posedlá, což doložil odkazem.

Zemanova slova na adresu kyjevského pochodu ale zaregistroval například i ruský server RIA Novosti. Ten zdůraznil jeho srovnání Stěpana Bandery s protektorem Heydrichem. Citoval Zemanova slova, že organizace kyjevského projevu připomínala nacistické přehlídky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

16:21 Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

Analytik Roman Máca se zamýšlel na tím, kdy poslanec Lubomír Volný vytvoří nového teroristu, jako by…