Podívejte se, co všechno způsobil Zeman svými slovy v rádiu

04.01.2015 22:22

Slova Miloše Zemana o banderovské demonstraci v Kyjevě došla ocenění i zatracení. Reakce na premiérový Prezidentský Pressklub jsou proto značně různorodé. A to jak doma, tak v cizině.

Podívejte se, co všechno způsobil Zeman svými slovy v rádiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hovory z Lán nahradil Prezidentský Pressklub.

Prezidentský Pressklub, což je nový formát rozhlasové diskuse s Milošem Zemanem po zrušených Hovorech z Lán, nepřinesl skandál, jako minulé rozhlasové vystoupení, ale přesto vyvolal rozruch. Zejména prezidentův popis novoročního pochodu v Kyjevě, který viděl v televizi a mimořádně jej vyděsil.

Na prezidentovo vystupování prakticky online reagoval na svém Twitteru Alexandr Mitrofanov. Komentátor si povšiml například dotazu prezidenta, zda může použít slovo looser, nebo je sprosté. Mitrofanov se k tomu zamyslel, zda je sprosté slovo „pozér“. Pak se vysmál Zemanovu bonmotu, když na slova Martina Bursíka, že je čínským agentem, přes éter odvětil, že je dokonce maršálem čínské tajné služby.

Pozdzvižení u komentátora však prezident vyvolal ve chvíli, kdy prezident promluvil z rádia o svém děsivém televizním zážitku se sledováním novoroční demonstrace v Kyjevě. Spatřil tam prý mimo jiné i heslo hlásající smrt Polákům a Židům. V tu chvíli mu prý zatrnulo.

Mitrofanov ale na svůj Twitter umístil video z demonstrace, s komentářem: „Jediná „smrt“ je tam Smrt nepřátelům (ne Polákům či Židům). Zavání to skandálem.“ O několik minut později doplnil, že ruská propaganda je Banderovou osobností dlouhodobě posedlá, což doložil odkazem.

Zemanova slova na adresu kyjevského pochodu ale zaregistroval například i ruský server RIA Novosti. Ten zdůraznil jeho srovnání Stěpana Bandery s protektorem Heydrichem. Citoval Zemanova slova, že organizace kyjevského projevu připomínala nacistické přehlídky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…