Podívejte se, jak se propadlí politici ODS živí prací

04.11.2013 12:02

Úřadující předseda občanských demokratů Martin Kuba přepíše firmu ze své matky zpět na sebe a vrátí se k podnikání. Exposlanec ODS Boris Šťastný bude jako lékař učit kuřáky odvykat jejich zlozvyku. Čím se nově živí v civilu bývalí poslanci ODS, zkoumal server Novinky.cz.

Podívejte se, jak se propadlí politici ODS živí prací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Pověřený předseda občanských demokratů Martin Kuba se do Parlamentu nedostal, na preferenčních hlasech ho z jedenáctého místa přeskočil zástupce jihočeského regionu Jan Zahradník.

Kuba, který po nástupu do funkce ministra průmyslu a obchodu v Nečasově vládě musel předat svůj byznys, se podle serveru vrací k podnikání. „Měl jsem vedle medicíny podíl v několika firmách, které jsem přepsal na maminku. Teď je přepíšu zpátky na sebe. Mám v hlavě i nějaké další projekty, kterým bych se rád věnoval,“ citují Novinky.cz Martina Kubu.

Vystudovaný lékař a dřívější zdravotnický expert ODS Boris Šťastný, který v srpnu z ODS vystoupil, pracuje nyní jako lékař terapeut a konzultant na plicní klinice svého otce. Spolupracuje na projektech týkajících se léčení nadváhy, obezity a odvykání kouření. Šťastný chce ale zůstat současně i v politice, prý připravuje zajímavý projekt na pomezí politiky a zdravotnictví.

Bývalý pražský primátor Pavel Bém se nyní živí jako lékař a vysokoškolský pedagog.

K podnikání se vrátil bývalý místopředseda ODS a exministr životního prostředí Pavel Drobil. Podle vlastních slov vlastní podíl ve společnosti Lázně Darkov, v investičním fondu a je společníkem advokátní kanceláře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…