Německo a Česká republika spolupracují na tom, aby zlepšily postavení Prahy ve sporu o vlastnictví strategických zásob nafty, kterou mělo Česko uloženu ve skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v bavorském Kraillingu. Na tiskové konferenci po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Podle Sobotky je Praha připravena vlastnické právo na naftu doložit.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová