Podle OBSE se situace na východě Ukrajiny opět zhoršuje. Příměří prý porušují obě strany

07.01.2015 12:50

Dnešní vydání deníku Ukrajinska pravda informuje o poznatcích pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), podle níž se situace na východě Ukrajiny opět zhoršuje a příměří porušují obě strany.

Podle OBSE se situace na východě Ukrajiny opět zhoršuje. Příměří prý porušují obě strany
Foto: Sergei Grits, ČTK/AP
Popisek: Proruští ozbrojenci na východě Ukrajiny
reklama

Podle údajů, které pozorovatelé uvedli ve zprávě, bylo během 24 hodin ze 4. na 5. ledna zaznamenáno 69 porušení klidu zbraní dojednaného 9. prosince. Na ukrajinské ozbrojené síly z toho připadá 32 případů a na proruské separatisty zbylých 37.

Nejintenzivnější byla opět střelba kolem doněckého letiště, kde se příměří porušuje prakticky každodenně, ale také v nedaleko ležící obci Pisky.

Podle dnešní zprávy tiskové služby armádní operace vedené na východě Ukrajiny proti povstalcům byla vesnice Pisky i v noci na dnešek sedmkrát terčem palby vzbouřenců v Doněcku z ručních zbraní, minometů a děl. Granátomety a minomety separatistů se prý zaměřily rovněž na obce Hranitne, Taramčuk, Petrovske, Vodjane a Opytne.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…