Podle Zaorálka si Klaus koleduje, že ho jednou poženou vidlemi

21.09.2012 15:25

Lubomír Zaorálek ve svém blogu na Aktuálně.cz na základě nedávných prohlášení prezidenta Václava Klause a ministra spravedlnosti Pavla Blažka zrekapituloval postoj elit, které si myslí, že jsou nedotknutelné. Podle místopředsedy ČSSD si tito lidé koledují, že je jednou poženou vidlemi.

Podle Zaorálka si Klaus koleduje, že ho jednou poženou vidlemi
Foto: ČSSD
Popisek: Stínový ministr zahraničních věc za ČSSD Lubomír Zaorálek
reklama

Zaorálek se ve svém blogu nejprve vysmívá prezidentu Klausovi za jeho prohlášení, že částečná prohibice je silácké a nerozumné řešení. „Bodejť, tu bestii stát je třeba držet na řetězu za všech okolností,“ poznamenává k tomu ironicky místopředseda Poslanecké sněmovny. „Pár těch, co jsou slabší, neseženou si informace nebo mají smůlu, tak natáhnou brka. To je cena, kterou bychom podle Klause měli rádi zaplatit za svobodu všude vůkol,“ píše dále.

Podle Zaorálka musel stát vyhlašovat prohibici a demonstrovat svou moc hlavně proto, že předtím pustil trh s tvrdým alkoholem úplně ze řetězu. Nikomu nevadilo, že se tu prodává podezřele levně tvrdý alkohol a třeba na severní Moravě byl každý druhý panák pančovaný.

Za těchto okolností je prý velmi snadné kárat stát, že dělá příliš. Jenže co má dělat, když doposud spal. „Máme prezidenta, který je opravdu konzistentní. Kdyby měl celý svět zhynout, on bude trvat na tom, že příčinou světové ekonomické krize jsou příliš vysoké standardy – sociální, zdravotnické a životního prostředí,“ připomíná poslanec.

Učenliví prezidentovi žáci

Učenliví prezidentovi žáci prý řádí i u nás doma, jak ukazuje například ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který svými kroky zabránil razantnější regulaci řádění exekutorů s pozoruhodným zdůvodněním, že nemravné je především dluhy neplatit.

„Celá ta Klausova a Blažkova ideologie neregulace je vlastně ideologií těch, co si jsou jisti, že patří k elitám, jimž se nemůže nic stát, a proto nepochybují, že je důsledky této neregulace nemohou postihnout,“ píše Zaorálek. Jsou to prý lidé, kteří nepijí tuzemský rum a nejezdí tramvají, kde by je mohl dostihnout revizor a následně exekutor. Jenže taková arogantní přezíravost podle Zaorálka znamená koledovat si o to, že je lidé jednou vezmou vidlemi.   


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…