Podle vnitra bylo jmenování Lessyho nestandardní. Leč je platné

11.05.2012 16:29

Spor ohledně jmenování policejního prezidenta Petra Lessyho pokračuje. Podle ministerstva vnitra je ale jeho jmenování platné.

Podle vnitra bylo jmenování Lessyho nestandardní. Leč je platné
Foto: rep
Popisek: Ministr Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy

Podle ministerstva vnitra byl výběr policejního prezidenta nestandardní. Šlo ale jen o procesní vady, takže jeho jmenování je platné.

Výběrové řízení, které vypsal předchozí šéf resortu a předseda Věcí veřejných Radek John, bylo podle závěrů ministerských odborníků nestandardní, ale na setrvání Lessyho v čele policie toto hodnocení nic nemění.

Chybí i nějaké písemnosti

„Příslušné útvary dospěly k názoru, že řízení neproběhlo standardně, protože jeho jednotlivé fáze neproběhly v takovém časovém sledu, jaký předpokládá zákon,“ konstatoval mluvčí resortu Pavel Novák pro deník Právo.

Nestandardní je pak i to, že ve spisu chybí některé písemnosti o průběhu celého řízení. „Jedná se ale o procesní vady, které nemají za následek neplatnost ustanovení pana Lessyho do funkce policejního prezidenta,“ zdůraznil Novák.

Kočí u soudu: Bylo to zmanipulované

Ministr vnitra Jan Kubice nařídil prověření výběrového řízení poté, co se objevila podezření z toho, že řízení bylo zmanipulováno. Prohlásila to například bývalá poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí u soudu s neformálním šéfem této strany Vítem Bártou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…