Podpořil jsem Zemana proti knížeti, divadla v Praze mě nechtějí, řekl profesor Vladimír Franz. Použil slovo ,,ovád"

14.03.2017 6:45

"Prezident musí být do jisté míry asociál, aby mohl patřit všem," řekl v rozhovoru pro Seznam Zprávy bývalý prezidentský kandidát, vysokoškolský profesor Vladimír Franz. Současná hlava státu podle něj toto splňuje.

Podpořil jsem Zemana proti knížeti, divadla v Praze mě nechtějí, řekl profesor Vladimír Franz. Použil slovo ,,ovád"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Vladimír Franz překypoval dobrou náladou
reklama

V rozhovoru pak Franz vzpomněl na prezidentské volby v roce 2013 a na to, jak jezdil po krajích. Dnes již kandidovat nechce. "Myslím si, že člověk má pro něco dispozice, pro něco se narodil a pro něco se úplně nenarodil. Politika je pro mě práce s negativní energií," podotkl. 

Franz na své politické angažmá také doplatil. Po 165 divadelních inscenacích skončila jeho spolupráce s divadly. "Souvisí to s osobní rovinou. Spoustě lidí z oblasti divadel bylo nepochopitelné, že kandiduji. A do jisté míry to souvisí i s tím, že jsem ve druhém kole podpořil Miloše Zemana," nechal se slyšet. A netajil se ani tím, že jej to mrzí. "Nikdy by mě nenapadlo zkoumat kádrový profil ostatních," řekl s tím, že respektuje názory jiných. "Rozhodne-li se však někdo škodit druhému, nemohu si jej vážit, můžu si jej vážit asi tak, jako ováda u vody," podotkl. 

"Rozhodl jsem se mezi knihou, která je ohmataná, ale byla čitelná, a mezi knihou, která měla zlaté desky, ale zase tak čitelná nebyla. Zásadní rozhodnutí to pro mě nebylo. Je to stejné, jako když pojedu z Anděla na Újezd a budu se rozhodovat mezi tramvají devítkou a patnáctkou," připodobnil souboj mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem.

Původní text ZDE.

Franz se v současné době zabývá pedagogickou činností a vážnou hudbou. "Nezanedbávám také malování," sdělil. Ovlivnila cenu jeho obrazů prezidentská kampaň? "Je to spíš za trest všechno. Tyhle věci jsou pro zlost," uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

12:40 Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z…